Javier Tebas ponownie szokuje. Mecze La Ligi będą rozgrywane poza Hiszpanią?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Oscar J. Barroso/Europa Press / Na zdjęciu: Javier Tebas
Getty Images / Oscar J. Barroso/Europa Press / Na zdjęciu: Javier Tebas
zdjęcie autora artykułu

Javier Tebas ma plan zakładający przeniesienie części meczów ligi hiszpańskiej za granicę. Do swojego pomysłu odniósł się na łamach gazety "Expansion".

W tym artykule dowiesz się o:

Szef La Liga znalazł się ponownie w centrum uwagi mediów. Wszystko za sprawą meczu Realu Madryt z FC Barceloną. Królewscy zwyciężyli 3:2, ale po spotkaniu więcej niż o wyniku mówiło się o braku systemu goal-line w ligowych rozgrywkach.

Javier Tebas niewiele robi sobie z wszechobecnej krytyki jego poczynań. Chce zrealizować plan, w ramach którego część spotkań ligi hiszpańskiej ma zostać rozegranych za granicą. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem są Stany Zjednoczone.

Prezes rozgrywek próbował już przenieść do USA mecz Girony FC z FC Barceloną, ale bezskutecznie. Bardzo zależy mu na wzmocnieniu pozycji hiszpańskiej piłki na rynku amerykańskim.

ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

W tłumaczeniu swojego pomysłu powołuje się na przykłady z NBA oraz NFL, które organizują część swoich spotkań w Europie.

Kadencja Tebasa dobiegnie końca w 2027 roku, a na czele La Ligi stoi od 14 lat. Choć wielokrotnie powtarzał, że to jego ostatnie lata sprawowania tej funkcji, to w wypowiedzi dla "Expansion" zwrócił uwagę na pewien powód, który mógłby sprawić, że zmieni zdanie.

Chodzi o zagrożenie ze strony projektu powstania Superligi, który jego zdaniem jest niebezpieczny zarówno dla europejskiej, jak i hiszpańskiej piłki.

Czytaj także: Barcelona otwarta na sprzedaż zawodnika. Ten jednak nie chce o tym słyszeć Xavi poświęci Lewandowskiego? Sensacyjne informacje z Hiszpanii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty