Błyskawiczny dublet w Portugalii. Strzelił dwa gole w dwie minuty [WIDEO]

Viktor Gyokeres jest jednym z największych odkryć tego sezonu w europejskim futbolu. Szwed strzela jak najęty w barwach Sportingu CP i w klasyku przeciwko FC Porto znowu pokazał się ze świetnej strony.

Kuba Duda
Kuba Duda
Dublet Viktora Gyokeresa w dwie minuty Twitter / Eleven Sports / Dublet Viktora Gyokeresa w dwie minuty
Portugalskie klasyki są owiane sławą w całej Europie i każdy piłkarz, który w nich błyszczy może być traktowany jak bohater przez kibiców swojej drużyny. Zawodnikiem, który tak ma w przypadku Sportingu CP z pewnością jest Viktor Gyokeres.

Szwed jest w trakcie swojego pierwszego sezonu na Estadio Jose Alvalade i już trafił w kilku meczach pokroju derbów Lizbony, czy też właśnie klasyku przeciwko FC Porto. W niedzielę ponownie udała mu się ta sztuka i to w bardzo trudnym momencie.

Napastnik ze względu na drobny uraz pojawił się na boisku w przerwie, gdy jego drużyna przegrywała 0:2 i przed zdecydowaną większość drugiej połowy meczu był odcięty od podań. Jednak w 87. minucie dostał świetne dośrodkowanie od Nuno Santosa i umieścił piłkę w siatce.

Wtedy wydawało się, że końcówka będzie polegała na tym, że gracze Sportingu będą do ostatniego gwizdka walczyli o gola wyrównującego. Nic takiego jednak nie miało miejsca, bo chwilę po pierwszym golu trafili drugi raz i znowu zrobił to Gyokeres. Szwed w dwóch akcjach z rzędu dwa razy trafił do siatki i błyskawicznie z 0:2 przywrócił swoją drużynę do stanu remisowego.

"Minuty sprzyjające" były po stronie Lwów i gracze Rubena Amorima chcieli jeszcze atakować, aby wyrwać zwycięstwo. Na ich nieszczęście w 90. minucie emocje udzieliły się ich skrzydłowemu, Marcusowi Edwardsowi, który obejrzał głupią czerwoną kartkę i osłabiona ekipa z Lizbony nie zdołała wygrać, ale w takich okolicznościach i remis jest dla niej całkiem niezłym wynikiem.