Na nic odwołanie. Ta decyzja może zaważyć na utrzymaniu w Premier League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robbie Jay Barratt / Na zdjęciu: Nottingham Forest znajduje się tuż nad strefą spadkową
Getty Images / Robbie Jay Barratt / Na zdjęciu: Nottingham Forest znajduje się tuż nad strefą spadkową
zdjęcie autora artykułu

Apelacja Nottingham Forest została oddalona. Niezależna komisja powołana przez Premier League podtrzymała pierwotną decyzję o odjęciu czterech punktów klubowi z The City Ground. To sprawia, że walka o utrzymanie będzie jeszcze ciekawsza.

W tym artykule dowiesz się o:

Mniej więcej w połowie marca Nottingham Forest zostało ukarane odjęciem czterech punktów w tabeli Premier League za złamanie przepisów Finansowego Fair Play.

Zgodnie z regulacjami dotyczącymi rentowności i zrównoważonego rozwoju (PSR), każdy z członków ligi może odnotować maksymalne straty w wysokości 105 milionów funtów w ciągu trzech lat. Klub przekroczył ten limit o ponad 30 milionów funtów.

Klubowi prawnicy momentalnie zaczęli działać, złożono apelację, ale na nic się ona zdała. We wtorek Premier League poinformowała, że odwołanie zostało oddalone i kara odjęcia czterech punktów jest utrzymana.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: To nie jest fake. Szalona parada bramkarza

Co to oznacza dla ligowej tabeli? Nottingham Forest ma obecnie 29 punktów i jest pierwszym zespołem nad strefą spadkową. Przewaga nad Luton Town wynosi jedynie trzy punkty, a nad Burnley pięć. Tymczasem do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki.

Jak dziś wygląda terminarz tych drużyn?

Nottingham Forest: Chelsea (dom), Burnley (wyjazd)

Luton Town: West Ham (wyjazd), Fulham (dom)

Burnley: Tottenham (wyjazd), Nottingham Forest (dom)

CZYTAJ TAKŻE: Tuchel nie zostanie na lodzie? Zainteresowani giganci Premier League Piłkarz oblany kwasem. "Dlaczego mi to zrobili?"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty