Walczą o Euro. Włosi pod wrażeniem polskich piłkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Karol Świderski
Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Karol Świderski
zdjęcie autora artykułu

Hellas Verona musiał uznać w niedzielnym meczu Serie A wyższość Torino FC, ale nie odbiło się to na ocenach polskich piłkarzy. Włoskie media doceniły grę Pawła Dawidowicza i Karola Świderskiego.

Pierwsza połowa meczu Hellas Werona - Torino FC nie przyniosła zbyt wielu emocji i zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej na nudę narzekać już nie mogliśmy. Wejście smoka zanotował Karol Świderski, który zmienił Federico Bonazzoliego i krótko po tym otworzył wynik meczu (---> WIDEO).

Zespół z Werony przegrał ostatecznie 1:2 (---> RELACJA), jednak Włosi do Polaków pretensji nie mają. Docenił ich między innymi portal TuttoMercatoWeb.

"Zaskakująco umieszczony przez szkoleniowca na środku. Gwarantował świetną jakość, powstrzymując kilka akcji. Jeden z najlepszych w drużynie" - mogliśmy przeczytać o występie Pawła Dawidowicza, który został oceniony na 6,5.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Taką samą notę otrzymał Karol Świderski. "To było dla niego świetne wejście. Wysunął swój zespół na prowadzenie" - czytamy.

Od redakcji OA Sport Paweł Dawidowicz dostał 5,5, a Karol Świderski 7. Uzasadnienie? Polski defensor "dawał dużą solidność drużynie", a napastnik? "Pierwsze dotknięcie i gol. Fundamentalny" - zachwycał się włoski portal.

Według Eurosport.it Paweł Dawidowicz "jako środkowy obrońca walczył o wiele więcej" i został oceniony na 5,5. A Karol Świderski? Otrzymał kolejną siódemkę. "Gol i kolejna wspaniała okazja. Brak koncentracji zespołu wszystko zrujnował" - czytamy.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty