Rewelacja La Liga wyceniła swoją gwiazdę. Giganci zacierają ręce na napastnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Artem Dowbyk (po lewej)
Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Artem Dowbyk (po lewej)
zdjęcie autora artykułu

Artem Dowbyk jest jednym z największych odkryć tego sezonu w lidze hiszpańskiej. Ze względu na jego świetną grę interesują się nim większe kluby niż Girona FC, która wyceniła swojego snajpera.

W tym artykule dowiesz się o:

Wiele osób zakładało, że w obecnym sezonie La Liga Robert Lewandowski obroni tytuł króla strzelców. Obecnie jednak faworytem do zwycięzca w tej klasyfikacji jest Artem Dowbyk, który w obecnych rozgrywkach debiutuje na na Półwyspie Iberyjskim.

Ukrainiec zaledwie niespełna rok temu trafił do Hiszpanii i jako pierwszy przystanek w tak mocnej lidze wybrał Gironę FC. W Katalonii od razu poczuł się znakomicie i przede wszystkim zaczął bardzo regularnie trafiać do siatki.

To właśnie dzięki temu jest teraz liderem klasyfikacji strzelców i najprawdopodobniej zgarnie tytuł najlepszego napastnika ligi. Natomiast nie możemy wykluczyć, że piłkarz już latem odejdzie z klubu, a na pewno powoli szykuje się na to Girona.

Z informacji podanych przez portal Relevo wynika, że ukraiński napastnik został wyceniony przez swój klub na 40 milionów euro. Nie jest to zbyt wygórowana kwota, a jeszcze bardziej nie robi wrażenia, gdy spojrzymy na to, jakie zespoły się nim interesują.

Chcą go wielkie marki z włoskiego podwórka. Wspomniane wyżej źródło podało, że chętnie widziałyby go u siebie takie firmy jak SSC Napoli, AC Milan, czy Juventus FC. Można bowiem założyć, że każda z tych ekip latem będzie szukała wzmocnienia ataku i właśnie Ukrainiec ma być łakomym kąskiem.

Czytaj też: Media ujawniają szokujący plan FIFA. "Nie. Nie. Nie" Cristiano Ronaldo namawia rodaka na transfer. To może być hitowy ruch

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)