Pół roku i koniec. Polak nie przekonał do siebie klubu i odchodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta odchodzi ze Swansea City
Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta odchodzi ze Swansea City
zdjęcie autora artykułu

Przemysław Płacheta odejdzie ze Swansea City po zakończeniu sezonu 2023/24. Klub zdecydował, że nie będzie kontynuował współpracy z 7-krotnym reprezentantem Polski.

1 lutego tuż przed północą Swansea City poinformowało o transferze definitywnym Przemysława Płachety. Polak przeniósł się do walijskiego klubu z Norwich City i w rundzie wiosennej grał w miarę regularnie.

Choć tylko do pewnego momentu. Ostatni mecz rozegrał pod koniec marca przeciwko Sheffield Wednesday. Od tego momentu nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych z powodu kontuzji uda.

Dziś wiadomo już, że Polak nie zostanie w Swansea. W piątkowe popołudnie klub opublikował listę zawodników, z którymi nie wiąże przyszłości i Płacheta znalazł się wśród nich. Jego kontrakt wygaśnie i nie zostanie przedłużony.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Płacheta w rundzie wiosennej rozegrał dziesięć meczów w angielskiej Championship. W całym sezonie uzbierał tych spotkań 26, do tego trzy w Pucharze Ligi Angielskiej. Jego bilans to gol i asysta, co jest raczej miernym wynikiem, jeśli rozmawiamy o skrzydłowym.

Swansea zakończyło sezon 2023/24 na 14. miejscu w Championship z siedmioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

Płacheta na Wyspach Brytyjskich jest od sezonu 2020/21, gdy trafił do Norwich ze Śląska Wrocław za 2,5 miliona euro. Nie wiadomo jeszcze, co dalej. Być może zgłosi się po niego kolejny brytyjski klub. Ewentualny powrót do Polski jest zapewne opcją rezerwową.

CZYTAJ TAKŻE: Trzęsienie ziemi w klubie Polaków. Trener Juventusu zwolniony Klopp podsumował swój czas w Liverpoolu. Ten mecz wybrał jako najlepszy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty