Znowu to zrobili! Piękny gol Puszczy Niepołomice

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / Canal+Sport / Na zdjęciu: Jakub Bartosz strzelił pięknego gola w meczu Górnika z Puszczą
Twitter / Screen / Canal+Sport / Na zdjęciu: Jakub Bartosz strzelił pięknego gola w meczu Górnika z Puszczą
zdjęcie autora artykułu

Nigdy nie ma złego momentu na strzelenie pierwszego gola w sezonie. Z tego założenia wyszedł Jakub Bartosz, który zapewnił Puszczy Niepołomice remis w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze.

Zwycięstwo w Zabrzu dawało Puszczy Niepołomice utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Nie udało się zdobyć trzech punktów, ale trener Tomasz Tułacz raczej nie narzeka.

Jego zespół dopisał kolejny punkt do swojego dorobku, w dodatku raz jeszcze zaskoczył przeciwnika po stałym fragmencie gry.

Niby trener Jan Urban i jego zawodnicy wiedzieli, że beniaminek jest piekielnie groźny po rzucie rożnym, a i tak nie udało się upilnować Jakuba Bartosza w 73. minucie piątkowego spotkania.

Bartosz został bohaterem, a bramkę zdobył niedługo po tym, jak pojawił się na boisku. Wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego, efektownie złożył się do strzału głową i posłał piłkę niemal w samo okienko bramki.

Był to jednocześnie pierwszy (i jak się okazało jedyny) celny strzał Puszczy w tym spotkaniu.

Co ciekawe, dla Bartosza był to premierowy gol w sezonie 2023/24. I pierwszy w Ekstraklasie po... siedmiu latach. Poprzednio trafił 29 lipca 2017 roku przeciwko... Górnikowi Zabrze. Wtedy Bartosz był piłkarzem Wisły Kraków.

Zobacz gola Jakuba Bartosza:

CZYTAJ TAKŻE: Trzęsienie ziemi w klubie Polaków. Trener Juventusu zwolniony Już wszystko jasne. "Potwierdzam, będę trenerem Liverpoolu" [b]

[/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty