Polscy piłkarze będą mogli spotykać się z żonami podczas Euro? Jasna deklaracja Probierza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Michał Probierz
WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

W rozmowie z Michałem Probierzem na kanale Meczyki poruszono kilka tematów związanych z logistyką kadry podczas Euro 2024. Selekcjoner opowiedział m.in. o swoim stosunku do spotkań piłkarzy z rodzinami.

Podczas Euro 2024 Polacy zamieszkają w hotelu Sheraton w Hanowerze i stamtąd będą przemieszczać się na mecze grupowe z kolejnymi rywalami. Michał Probierz w rozmowie z serwisem meczyki.pl wyjaśnił, jak zapatruje się na kwestie spotkań piłkarzy z rodzinami.

Zaczęło się od słów Łukasza Wiśniowskiego. Dziennikarz przytoczył wypowiedź Zbigniewa Bońka, który w przeszłości argumentował, że obecność partnerek i rodzin zawodników na zgrupowaniach kadry dekoncentruje piłkarzy. W odpowiedzi selekcjoner Biało-Czerwonych jasno zasugerował, że nie będzie utrudniał swoim podopiecznym kontaktu z bliskimi, pod warunkiem, że ci będą dostosowywać się do przyjętych ustaleń.

- Uważam, że w domach widują się z rodzinami i potem normalnie jadą na mecz. Na pewno nie będzie tak, że oni będą zamknięci i nie będą mogli spotykać się z rodzinami. Mają być punktualnie na wszystkie zaplanowane w grafiku rzeczy, w tym głównie odprawy i wyjazdy, a reszta to kwesta normalności. Trzeba iść w tę normalność i tak właśnie zrobimy - przekazał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Partnerkom i żonom piłkarzy wiele czasu poświęcają m.in. media w Wielkiej Brytanii. Najpopularniejsze gazety w przeszłości posuwały się nawet do tego, że uznawały obecność WAGs za jedną z przyczyn niepowodzenia "Synów Albionu" na turniejach rangi mistrzowskiej. Jak widać, Michał Probierz podchodzi jednak do zagadnienia z dużo większym spokojem i nie obawia się tego, że rodziny rozproszą jego kadrowiczów.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski swój pierwszy mecz na Euro 2024 zagra 16 czerwca, kiedy to na stadionie w Hamburgu ich rywalem będzie Holandia. Potem zmierzą się jeszcze z Austrią w Berlinie i z Francją w Dortmundzie.

Czytaj też: Syn legendy kpił z odwiecznego rywala. Ojciec tego tak nie zostawił Nie tylko Mbappe. Kolejna gwiazda ma odejść z PSG

Źródło artykułu: WP SportoweFakty