"Zielone mistrzostwa Europy" Polaków? Probierz zdradza szczegóły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Grzegorz Wajda/SOPA Images/LightRocket via Getty Images / Na zdjęciu: Michał Probierz
Getty Images / Grzegorz Wajda/SOPA Images/LightRocket via Getty Images / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Za niespełna miesiąc reprezentacja Polski rozpocznie swój udział w mistrzostwach Europy. W rozmowie na kanale meczyki.pl selekcjoner Michał Probierz zdradził, w jaki sposób Biało-Czerwoni będą podróżowali na kolejne mecze grupowe.

Bazą reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy 2024 będzie Hanower. Piłkarze zamieszkają w mieszczącym się w tym mieście hotelu Sheraton, a swoje treningi będą odbywać na obiektach miejscowego klubu Hannover 96.

Polacy zagrają w fazie grupowej z Holandią w Hamburgu, z Austrią w Berlinie i Francją w Dortmundzie. W rozmowie na kanale meczyki.pl selekcjoner Michał Probierz przekazał, jakimi środkami transportu Biało-Czerwoni będą docierać na poszczególne spotkania.

- Kwestia jest taka, że mamy dograny jeden wyjazd pociągiem, a reszta to będzie prawdopodobnie autobus - przekazał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Dziennikarze zasugerowali, że taki wybór może wynikać z pobudek ekologicznych. Probierz jasno podkreślił, że największe znaczenie miał tu jednak komfort piłkarzy.

- To jest kwestia policzenia, ile czasu zajmuje konkretna podróż. Wiadomo, że chcemy zrobić to tak, żeby po prostu było najwygodniej dla zawodników- podsumował.

Probierz nie zdradził jednak jeszcze, na które spotkanie Polacy udadzą się pociągiem, a na które pojadą autobusem. 51-latek wspomniał również, że w kwestiach logistycznych konsultował się ze swoimi poprzednikami na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Czytaj też: Nie żyje Ian Hamilton. Zapisał się w historii Chelsea Niezwykłe derby Trójmiasta. To był europejski poziom

Źródło artykułu: WP SportoweFakty