Kto trenerem Chelsea? Jest czterech potencjalnych następców Pochettino

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
zdjęcie autora artykułu

Mauricio Pochettino nie jest już trenerem Chelsea. Teraz przed zarządem klubu poważne wyzwanie, które polega na znalezieniu odpowiedniego następcy. "The Telegraph" informuje, że rozważane są cztery kandydatury.

[tag=616]

Chelsea[/tag] zajęła w zakończonym sezonie 6. miejsce w Premier League. Lokata ta okazała się niezadowalająca dla ludzi decyzyjnych w londyńskim klubie. Podjęli oni decyzję o zwolnieniu Mauricio Pochettino.

Po ogłoszeniu tego ruchu ruszyły medialne spekulacje dotyczące następcy Argentyńczyka. "The Telegraph" przedstawia czterech szkoleniowców, którzy znajdują się w kręgu zainteresowań angielskiego klubu.

Pierwszym z nich jest Sebastian Hoeness, a więc trener rewelacji Bundesligi. Stuttgart został sensacyjnym wicemistrzem Niemiec. Może być trudno o zatrudnienie Niemca, ponieważ jego umowa obowiązuje do 2027 roku, a prowadzona przez niego drużyna wystąpi w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Kolejnym rozważanym szkoleniowcem jest Enzo Maresca. Włoch prowadzi obecnie Leicester, z którym awansował do Premier League. Wcześniej jego nazwisko było wymieniane w kontekście objęcia Sevilli.

Następny kandydat również może pochwalić się w tym sezonie awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej. To trener Ipswich Town - Kieran McKenna. Budzi on zainteresowanie także innych zespołów z ligi angielskiej.

Ostatnią możliwością braną pod uwagę jest zakontraktowanie Michela. Jego Girona to rewelacja La Ligi. Hiszpan poprowadził ją do zajęcia 3. miejsca w rozgrywkach.

Czytaj także: Wojciech Szczęsny nominowany do nagrody Cristiano Ronaldo pobije kolejny rekord. Aż trudno uwierzyć w ten wynik

Źródło artykułu: WP SportoweFakty