Trener reprezentanta Polski obejmie wielki klub? Rozmowy na ostatniej prostej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Marcin Bułka i Francesco Farioli
Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Marcin Bułka i Francesco Farioli
zdjęcie autora artykułu

Już wkrótce Ajax Amsterdam ogłosi nazwisko nowego trenera. Według informacji mediów bardzo bliski podpisania umowy z holenderskim klubem jest Francesco Farioli. Włoch aktualnie pełni funkcję szkoleniowca Nicei, w której występuje Marcin Bułka.

Ajax Amsterdam zakończył sezon Eredivisie na 5. miejscu w tabeli. To z pewnością niezwykle rozczarowujący rezultat dla fanów wielkiego holenderskiego klubu, choć należy pamiętać, że jesienią ich drużyna przez pewien czas zajmowała nawet ostatnią pozycję w stawce i kompromitowała się na wszystkich polach.

Na przestrzeni pełnych rozgrywek Ajax prowadziło aż trzech szkoleniowców. W międzyczasie z klubem pożegnał się m.in. Sven Mislintat, który pełnił funkcję dyrektora sportowego. Jak się jednak okazuje, wkrótce dojdzie do kolejnych zmian.

Według informacji "Voetbal International" bardzo bliski podpisania kontraktu z Ajaxem jest klubowy trener Marcina Bułki w OGC Nice, Francesco Farioli. Sprawa jest na tyle zaawansowana, że Holendrzy mieli już nawet dojść do porozumienia z francuskim klubem, a sam szkoleniowiec jest zdecydowany, by podjąć nowe wyzwanie w Amsterdamie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Jak z kolei twierdzi znany dziennikarz Fabrizio Romano, Ajax zaproponuje Fariolemu długoterminowy kontrakt. Rozmowy są na ostatniej prostej. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie włoski trener będzie pracował w Eredivisie i podejmie próbę odbudowy utytułowanego klubu.

Francesco Farioli przeniósł się do Nicei przed startem sezonu 2023/2024. Prowadzony przez niego klub ostatecznie uplasował się na 5. miejscu w tabeli Ligue 1. Warto dodać, że włoski szkoleniowiec miał również wydatny wpływ na rozwój Marcina Bułki, który pod jego skrzydłami wyróżniał się na ligowym poziomie. Polak został nawet wybrany najlepszym piłkarzem sezonu w klubie.

Zobacz też:  Galaktyczny transfer polskiego piłkarza. Boniek reaguje wymownie  Słowa Lewandowskiego nie pozostawiają wątpliwości. "Jestem pewny"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty