Media: spadkowicz chce trenera Rakowa. To byłoby zaskoczenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dawid Szwarga
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dawid Szwarga
zdjęcie autora artykułu

Być może Dawid Szwarga zamieni PKO Ekstraklasę na Fortuna I ligę. Według informacji portalu meczyki.pl, szkoleniowiec miałby przejąć stery w ŁKS-ie Łódź.

Przed rokiem Marek Papszun namaścił Dawida Szwargę na swojego następcę, jednak ten nie sprostał oczekiwaniom. Choć Raków Częstochowa pod jego wodzą grał w fazie grupowej Ligi Europy, to na krajowym podwórku zawodził na całej linii.

Aktualni mistrzowie kraju odpadli z Fortuna Pucharu Polski, a na finiszu sezonu PKO Ekstraklasy zajmują dopiero szóste miejsce. Klub ogłosił, że po ostatniej kolejce na Limanowskiego ponownie zamelduje się Papszun.

Tymczasem Szwarga najpewniej nie będzie musiał długo szukać nowego pracodawcy. Portal meczyki.pl przekazał bowiem, że 33-latek może niebawem otrzymać angaż w ŁKS-ie Łódź, który z kolei pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Warto dodać, że wiceprezesem ds. sportowych ŁKS-u jest Robert Graf, czyli były pracownik Rakowa. Działacz może przekonać swojego dobrego znajomego do podjęcia pracy w Fortuna I lidze, ponieważ klub z Łodzi nie wiąże przyszłości ze swoim obecnym trenerem, Marcinem Matysiakiem.

Byłby to trzeci klub Szwargi w karierze. Zanim przeprowadził się do Częstochowy, był członkiem sztabu szkoleniowego GKS-u Katowice.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Czytaj więcej: Piłkarz Lecha Poznań z urazem. Zagra dopiero w nowym sezonie Talent z AC Milan na radarze Rakowa. Poważne zainteresowanie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty