Atalanta Bergamo zarobiła fortunę. Triumf w Lidze Europy wart niemal 100 mln zł!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
zdjęcie autora artykułu

Główne trofeum i wielkie pieniądze. Sięgając po triumf w Lidze Europy, Atalanta Bergamo zapewniła sobie także ogromną premię!

22,07 mln euro - tyle podnieśli z boiska w drugim w hierarchii europejskich pucharów Włosi. Przy obecnym kursie daje to 94,2 mln zł!

Bonus za wygraną w finale wyniósł 4 mln w unijnej walucie, zaś pozostałą część sumy ekipa z Serie A wywalczyła wcześniej. Za udział w fazie grupowej zarobiła 3,63 mln, za wyniki w niej (cztery zwycięstwa i dwa remisy) dołożyła następne 2,94 mln, natomiast zajęcie 1. miejsca było warte 1,1 mln.

Kolejne środki wpadały na konto Atalanty wiosną. Za udział w 1/8 finału klub z Bergamo otrzymał 1,2 mln euro, gra w ćwierćfinale była warta następne 1,8 mln, natomiast w półfinale - 2,8 mln. Te składowe, a także wejście do finału i zwycięstwo w nim dały finalne 22,07 mln euro.

Bayer 04 Leverkusen też nie ma powodów do niezadowolenia. Pucharu wprawdzie nie wywalczył, mimo to i tak podniósł z boiska aż 18,91 mln euro.

Na tę kwotę składają się pieniądze za udział w fazie grupowej, rezultaty w niej (sześć zwycięstw), 1. lokatę, a także przejście całej fazy pucharowej.

W środowym finale w Dublinie Atalanta Bergamo wygrała z niemiecką ekipą 3:0 (trzy bramki zdobył Ademola Lookman).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty