Kolejny gigant chce Ronalda Araujo. Klub przygotowuje "wielką ofertę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Ronald Araujo
Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Ronald Araujo
zdjęcie autora artykułu

Ronald Araujo jest jednym z filarów FC Barcelony, ale jego przyszłość cały czas jest wątpliwa. Nie możemy wykluczyć, że Urugwajczyk niedługo zmieni klub, a interesuje się nim kolejny zespół. Do gry wchodzi Chelsea.

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] cały czas chce budować linię obrony wokół Ronalda Araujo i chyba nikt w klubie nie ma co do tego wątpliwości. Urugwajczyk mimo trochę słabszego sezonu cały czas jest gwarantem pewnego poziomu i zapewne takim gwarantem będzie w kolejnych latach.

Natomiast jego sytuacja kontraktowa budzi trochę niepokoju w Katalonii. Umowa stopera obowiązuje do lata 2026 roku i na ten moment negocjacje w sprawie jej przedłużenia stoją w miejscu. To chcą wykorzystać inne i przede wszystkim bardziej majętne kluby.

W mediach już od dawna pisze się o zainteresowaniu ze strony Bayernu Monachium, a teraz "Mundo Deportivo" dodaje, że 25-latek przykuł uwagę Chelsea FC. Londyńczycy mają już przygotowywać dla piłkarza ofertę, która przez wspomniane źródło jest określana jako "wielka propozycja".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Nie ma wątpliwości co do tego, że The Blues mają ogromne możliwości finansowe i mogą mu obiecać zdecydowanie większe pieniądze niż Barcelona. Szczególnie, że obecnie szukają nowego szefa linii defensywnej po tym, jak z klubu odszedł Thiago Silva.

Na Stamford Bridge widzą w Araujo nowego szefa obrony, ale jest jeden problem. Jest nim postawa Barcy, która uważa go za nietykalnego, o czym świadczy również klauzula wykupu w jego umowie. Ta wynosi miliard euro, więc Blaugrana naprawdę musiałaby być pod ścianą, aby sprzedać Urugwajczyka.

Czytaj też: Włosi w euforii po sukcesie Atalanty Niesamowite sceny we Włoszech

Źródło artykułu: WP SportoweFakty