Mamy najnowsze informacje w sprawie zdrowia Casha. Wszystko już jasne przed EURO

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Matty Cash
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Matty Cash
zdjęcie autora artykułu

Matty Cash ostatnie dni spędza na leczeniu kontuzji, a Michał Probierz, w wywiadzie dla WP, martwił się, że piłkarz Aston Villi może nawet opuścić EURO ze względu na te kłopoty. Jak obecnie wygląda sytuacja? WP SportoweFakty mają najnowsze wieści.

- Lekarze klubowi Aston Villi rozmawiają ze sztabem medycznym reprezentacji. Może się okazać, że Casha nie będzie na EURO, ale to lekarze zdecydują – mówił w niedawnym wywiadzie dla WP SportoweFakty Michał Probierz. Piłkarz Aston Villi nie ma ostatnio szczęścia do urazów. W półfinale barażu z Estonią odniósł kontuzję, która wyeliminowała go z gry przeciwko Walii.

Niedawno natomiast dała znać o sobie łydka i to właśnie z tego typu kontuzją boryka się obecnie reprezentant Polski. Z informacji WP SportoweFakty wynika jednak, że tak naprawdę nie ma żadnych powodów do zmartwień. Jak słyszymy w bardzo dobrych źródłach, Matty mocno pracuje nad powrotem do pełnego treningu i to nastąpi już niedługo.

Kilka najbliższych dni Cash spędzi jeszcze na zajęciach indywidualnych, ale potem będzie już całkowicie do dyspozycji selekcjonera. Oczywiście, jeżeli zostanie powołany do kadry na finały. A skład zostanie ogłoszony 29 maja. Zakładając scenariusz z powołaniem, to wszystko wskazuje na to, że już od początku zgrupowania, czyli od 2 czerwca, gracz Aston Villi będzie trenował w pełnym obciążeniu z drużyną.

Przed wyjazdem na turniej Polska zagra jeszcze dwa towarzyskie mecze, najpierw z Ukrainą (7 czerwca), a następnie z Turcją (10 czerwca). Oba zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie i na dzisiaj nie ma żadnych przeciwskazań, by Matty Cash w tych meczach nie zagrał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

A co do reprezentanta Polski, to mimo dokuczających mu w tym sezonie urazów (wcześniej kłopoty z barkiem) Cash zdążył rozegrać w tym sezonie już 46 spotkań, licząc ligę i puchary. Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty