Rozpoczął Robert Lewandowski, FC Barcelona z wygraną

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/RAUL CARO / Robert Lewandowski bramką zakończył sezon w La Lidze

FC Barcelona zwycięstwem zakończyła sezon. Ustępujący mistrz Hiszpanii 2:1 pokonał na wyjeździe Sevillę. Wynik gry po kwadransie otworzył Robert Lewandowski.

To był mecz kończący sezon La Ligi. Rozczarowujący do obu drużyn. Barcelonie nie udało się obronić tytułu, z kolei Sevilla nie zakwalifikowała się do europejskich pucharów, gdzie przez dłuższy czas plasowała się w dolnych rejonach ligi.

Potyczka toczyła się przy proteście miejscowych fanów, którzy domagają się zmiany władz klubu. Jeszcze przed tygodniem mieliśmy nadzieję, że Robert Lewandowski będzie w stanie włączyć się do gry o koronę króla strzelców. Jednak seryjnie zdobywane bramki przez Alexandra Sorlotha, a w piątek Artema Dowbyka nie dawały nadziei na zmiany na finiszu sezonu.

"Lewy" w meczu trafił. Polak po dość bezbarwnym kwadransie otworzył wynik gry. Wcześniej przeważali goście, ale bez konkretów. W końcu Joao Cancelo dograł na przedpole, a Lewandowski uderzył z bliska przy słupku do siatki.

Prowadząc Barcelona nie rzuciła się do kolejnych ataków. Z kolei miejscowi dość długo zbierali się do ofensywy. W 24. minucie Dodi Lukebakio ruszył prawą stroną, w polu karnym zwiódł obrońcę, ale jego strzał odbił Marc-Andre ter Stegen.

W 31. minucie Sevilla wyrównała. Boubakary Soumare zagrał prostopadle, a Youssef En-Nesyri w sytuacji sam na sam uderzył w krótki róg. Marc-Andre ter Stegen nie był w stanie odbić piłki.

Po tym trafieniu, ten dość nudny początkowo, mecz rozkręcił się. Sporo działo się pod jedną i drugą bramkę. W 35. minucie Lewandowski zgrał piłkę, a głową z kilku metrów uderzył Pedri. Orjan Nyland popisał się świetną interwencją.

Cztery minuty później pomocnik Barcelony mocno uderzył, trafił w poprzeczkę. W 44. minucie próba Joao Cancelo zatrzymała się na słupku. W odpowiedzi w obramowanie przymierzył także Dodi Lukebakio.

W 2. części gry piłkarze ponownie dość długo rozpędzali się. W 53. minucie Fermin Lopez w sytuacji sam na sam pozwolił się wykazać Nylandowi. Ten sam zawodnik sześć minut później prawą nogą z okolic linii pola karnego trafił przy słupku. Nyland nie był w stanie odbić piłki.

W 62. minucie boisko opuścił Robert Lewandowski, który sezon La Ligi zakończył z dziewiętnastoma trafieniami. Na placu gry w kolejnych minutach niewiele się działo. Barcelona miała mecz pod kontrolą.

W końcu goście przebudzili się gospodarze. W 73. minucie groźny strzał oddał Pedrosa, ter Stegen zdołał sparować uderzenie. Po chwili w zamieszaniu piłka trafiła kolejny raz w słupek.

Ustępujący mistrzowie Hiszpanii do końca musieli walczyć o wygraną. Sevilla szukała wyrównania, ale poważniej Barcelonie nie zagroziła. Xavi na pożegnanie z klubem mógł się cieszyć z trzech punktów.

Sevilla FC - FC Barcelona 1:2 (1:1) 0:1 - Robert Lewandowski 15' 1:1 - Youssef En-Nesyri 31' 1:2 - Fermin Lopez 59'

Sevila FC: Orjan Nyland -  Loic Bade (78' Nemanja Gudelj), Sergio Ramos, Kike Salas (46' Marcao Teixeira) - Juanlu Sanchez, Boubakary Soumare, Lucien Agoume (78' Manuel Bueno), Adria Pedrosa, Lucas Ocampos, Youssef En-Nesyri (90' Alejo Veliz), Dodi Lukebakio (78' Mariano Diaz).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Joao Cancelo (84' Hector Fort), Inigo Martinez, Pau Cubarsi, Jules Kounde - Andreas Christensen (46' Oriol Romeu), Ilkay Gundogan, Pedri - Lamine Yamal (62' Joao Felix), Robert Lewandowski (62' Ferran Torres), Fermin Lopez (75' Vitor Roque).

Żółte kartki: Salas, Ocampos (Sevilla) oraz Cancelo (Barcelona).

Sędzia: Javier Iglesias Villanueva.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty