Wychowanek FC Barcelony trafi do Premier League. Transfer potwierdzony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Matteo Ciambelli/DeFodi Images  / Na zdjęciu: Chadi Riad
Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Chadi Riad
zdjęcie autora artykułu

Występujące w Premier League Crystal Palace pozyskało wychowanka "Dumy Katalonii" Chadiego Riada. Marokański defensor podpisał z londyńczykami długoletni kontrakt.

W tym artykule dowiesz się o:

To już oficjalna wiadomość. Crystal Palace sprowadziło Chadiego Riada. "Orły" nie podały kosztów operacji, jednak bazując na wcześniejszych doniesieniach medialnych, można zakładać, że opiewały one w okolicach 14-17 mln euro.

20-latek miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Realu Betis. Szybko stał się tam ważnym elementem zespołu, rozgrywając w barwach "Beticos" równo 30 spotkań.

Transakcja z FC Barceloną nakładała na klub z Sewilli obowiązek wykupu piłkarza po zakończeniu sezonu, do czego ostatecznie doszło. Ponadto, aktywowanie klauzuli sprawiło, że "Blaugrana" ma otrzymać 50 proc. zysku z transferu Marokańczyka do Palace, o czym poinformował Fabrizio Romano.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zabawa na całego. Trener Realu skradł show w Madrycie

- Jestem naprawdę szczęśliwy z dołączenia do Crystal Palace. Byłem zainteresowany przybyciem tutaj ze względu na historię klubu i ligę, w której on gra. Opowiadano mi, jak zespół grał w tym roku, i myślę, że to doskonale pasuje do sposobu, w jaki ja rozumiem futbol - powiedział dla mediów klubowych nowy nabytek londyńczyków.

- Klub ma graczy na wysokim poziomie, którzy są młodzi, a ja przybyłem tu, aby podążać tą samą drogą, rozwijać się tak jak oni - stwierdził.

Umowa defensora z angielskim klubem ma obowiązywać do 2029 roku.

Powiało optymizmem z obozu polskiej reprezentacji. "Jest postęp u Roberta" Nowy klub Adama Buksy? Jest oferta

Źródło artykułu: WP SportoweFakty