Kuriozalny gol w finale Pucharu Anglii. Co zrobili zawodnicy City? [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Fatalny błąd Gvardiola i Ortegi
Twitter / Eleven Sports / Fatalny błąd Gvardiola i Ortegi

Manchester United zdobył bramkę w 30. minucie finałowego meczu, którego stawką był Puchar Anglii. Temu trafieniu towarzyszyła sekwencja absurdalnych błędów rywali.

Początek rywalizacji był wyrównany, ale z upływem czasu Manchester United poczynał sobie coraz odważniej. Efektem takiej postawy był gol, który padł po dwóch kwadransach spotkania.

Na długie podanie zdecydował się Diogo Dalot, a adresatem tego zagrania był Alejandro Garnacho. Możliwe, że Argentyńczyk byłby na spalonym, gdyby błędu w ustawieniu nie popełnił John Stones.

Na tym jednak nie koniec pomyłek w defensywie Manchesteru City. Następnie doszło do fatalnego w skutkach nieporozumienia pomiędzy Josko Gvardiolem, a Stefanem Ortegą. Chorwat zagrał piłkę głową i... przelobował wychodzącego bramkarza Obywateli.

Z niespodziewanego prezentu skrzętnie skorzystał Garnacho i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Czerwone Diabły nie zamierzały zwalniać tempa i już dziewięć minut później zadały kolejny cios.

Tym razem piękną i zespołową akcję wykończył Kobbie Mainoo. Wcześniej bardzo przytomnym podaniem popisał się Bruno Fernandes. Do przerwy podopieczni Erika ten Haga prowadzili 2:0, a Pep Guardiola miał nad czym myśleć.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty