Polski talent z nowym kontraktem. Wielki klub przekazał nowe wieści

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Ajax Youth / Na zdjęciu: Jan Faberski
Twitter / Ajax Youth / Na zdjęciu: Jan Faberski
zdjęcie autora artykułu

Wiadomo już, że 18-letni Jan Faberski swoją karierę będzie kontynuował w Ajaxie Amsterdam. Holenderski klub przekazał, iż umowa pomiędzy stronami została przedłużona do czerwca 2028 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Jan Faberski został zawodnikiem Ajaxu Amsterdam latem 2022 roku. Do stolicy Holandii przeniósł się z Jagiellonii Białystok.

Przed bieżącym sezonem pomocnik został włączony do drużyny U18. Radził sobie w niej bardzo dobrze, ponieważ zanotował 27 spotkań, w których strzelił osiem goli i zanotował trzy asysty. Wygląda na to, że znany klub widzi spory potencjał w młodym Polaku.

Ajax Amsterdam za pośrednictwem komunikatu poinformował, że Jan Faberski podpisał nowy kontrakt obowiązujący do czerwca 2028 roku. Poprzednia umowa wygasała wraz z końcem następnego sezonu.

- Pierwsze dwa lata tutaj były dla mnie dobre. Zdobywam doświadczenie i wiele się uczę jako osoba. Jestem bardzo zadowolony z mojego dotychczasowego rozwoju. Holenderski styl gry również bardziej mi odpowiada. (...) Czuje się tu świetnie - mówił niedawno pomocnik, cytowany przez oficjalną stronę klubu. Wiadomo już, że Jan Faberski od nowego sezonu będzie występować w drużynie Ajaxu Amsterdam do lat 23.

Zobacz też: Co dalej z trenerem Wisły Kraków? Sensacyjny zwrot w sprawie Alberta Rude?! Mocny głos przed powołaniami na Euro. "Tym jestem przerażony"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty