Piękne strzały dały finał baraży o Fortuna I ligę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Stal Stalowa Wola / Stal Stalowa Wola w rundzie wiosennej w 2024 roku

Pozostało już tylko dwóch kandydatów do awansu przez baraże do Fortuna I ligi. Stal Stalowa Wola awansowała do finału jako druga. O zwycięstwie 2:1 z Chojniczanką zdecydowały piękne uderzenia zza linii pola karnego.

Na drugiego finalistę baraży czekał KKS 1925 Kalisz, który będzie gospodarzem meczu decydującego o awansie. KKS pokonał we wcześniejszym spotkaniu 1:0 Polonię Bytom. W drugim półfinale spotkały się czwarta w sezonie zasadniczym Stal Stalowa Wola z piątą Chojniczanką.

Chojniczanka spędziła więcej czasu na połowie przeciwnika na początku spotkania. W 9. minucie mocno zapachniało prowadzeniem zespołu z Pomorza. Po dalekim wrzucie z autu Grzegorza Szymusika główkował Tomasz Boczek. Jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Odrobina więcej precyzji i byłaby bramka, ponieważ Mikołaj Smyłek tylko z przerażeniem obserwował lot piłki.

Po ospałym początku półfinału Stal zaczęła odpowiadać atakami. Pierwsze uderzenie Damiana Oko, z niezłej pozycji, zostało zablokowane przez Tomasza Boczka. Przebił się przez obrońców Jakub Górski, jednak nie zaskoczył swoim kopnięciem Damiana Primela.

Poziom pierwszej połowy spadał. O ile początek był jeszcze w miarę energiczny, to później obu zespołom z trudem przychodziło stwarzanie sytuacji podbramkowych. Kibice, którzy wypełnili stadion w Stalowej Woli, zaczęli nieco niecierpliwić się. Dopiero w 45. minucie gospodarze podnieśli się z miejsc na trybunach, ponieważ uderzenie Jakuba Górskiego, z okolicy linii pola karnego, okazało się nieznacznie niecelne.

W 55. minucie po raz drugi zanosiło się na gola Chojniczanki po stałym fragmencie gry. Wykazał się Mikołaj Smyłek, który rozprawił się z dwoma uderzeniami. Bramkarz Stali błyskawicznie podniósł się na równe nogi po pierwszej interwencji i nie pozwolił na wykonanie dobitki.

Nie wykorzystali swoich szans goście i padła bramka na 1:0 dla Stali w 60. minucie. Damian Urban zabrał się za wykonanie rzutu wolnego w pobliżu pola karnego Chojniczanki i pokonał Damiana Primela precyzyjnym uderzeniem. Piłka przeleciała ponad murem prosto do siatki. To była surowa kara za niepotrzebny faul Grzegorza Szymusika.

Chojniczanka musiała ruszać do odrabiania strat i w 71. minucie raz jeszcze sprawdziła wysoką formę Mikołaja Smyłka. Bramkarz zachował się kapitalnie po uderzeniu z ostrego kąta Valerijsa Sabali.

Bramka na 2:0 dla Stali padła w doliczonym czasie. Dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Bartosz Pioterczak również pokonał Damiana Primela efektownym uderzeniem zza pola karnego. Chojniczanka co prawda dorzuciła do wyniku gola na 1:2 Tomasza Boczka, ale po nim praktycznie nie było już czasu na kontynuowanie pościgu.

Stal Stalowa Wola - Chojniczanka 2:1 (0:0) 1:0 - Damian Urban 60' 2:0 - Bartosz Pioterczak 90' 2:1 - Tomasz Boczek 90'

Stal: Mikołaj Smyłek - Jakub Kowalski (81' Jakub Banach), Damian Oko, Łukasz Furtak - Damian Urban, Łukasz Soszyński, Olivier Sukiennicki, Patryk Zaucha (73' Adam Imiela) - Kacper Chełmecki (73' Arkadiusz Ziarko), Jakub Górski (90' Bartosz Pioterczak) - Sebastian Strózik (90' Lucjan Klisiewicz)

Chojniczanka: Damian Primel - Grzegorz Szymusik, Tomasz Boczek, Andrias Edmundsson, Sebastian Szczytniewski - Damian Nowacki (85' Oskar Paprzycki) - Kacper Korczyc (57' Antoni Prałat), Alef Firmino (58' Marcin Kozina), Błażej Szczepanek (85' Daniel Skiba), Dominik Banach (57' Hide Vitalucci) - Valerijs Sabala

Żółte kartki: Oko, Imiela (Stal) oraz Szczytniewski (Chojniczanka)

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!