Zrobił to tuż przed końcem dogrywki. Jego gol rozstrzygnął finał [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: gol El Kaabiego
Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: gol El Kaabiego

Kiedy wiele wskazywało na to, że w finale Ligi Konferencji Europy dojdzie do rzutów karnych, do akcji wkroczył Ayoub El Kaabi.

W decydującym meczu Ligi Konferencji Europy piłkarze Fiorentiny stoczyli wyrównany bój z Olympiakosem Pireus. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia na OPAP Arena w Atenach, więc sędzia musiał zarządzić dogrywkę.

Obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe, jednak zawodnikom brakowało skuteczności. W kluczowym momencie wielkiego finału przypomniał o sobie król strzelców tej edycji rozgrywek, czyli Ayoub El Kaabi z Olympiakosu.

W 116. minucie dogrywki Santiago Hezze napędził akcję Greków i płaskim dośrodkowaniem posłał piłkę w pole karne. El Kaabi doskonale odnalazł się pod bramką i "szczupakiem" znalazł drogę do siatki. Sympatycy Olympiakosu wpadli w euforię.

Analiza VAR trwała przez kilka minut i finalnie arbiter uznał trafienie autorstwa El Kaabiego. Był to 11. gol marokańskiego napastnika w Lidze Konferencji Europy.

Drugoplanową rolę przy bramce na 1:0 dla Olympiakosu odegrał Hezze. Pomocnik Olympiakosu ma polskie obywatelstwo, lecz w rozmowie z dziennikarzem "Marki" zdradził, że odrzucił możliwość występów w Biało-Czerwonych barwach.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty