Wiadomo, kiedy Ruch Chorzów wróci do treningów. Plan sparingów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ruch Chorzów w kolejnym sezonie ma zamiar powalczyć o powrót do PKO Ekstraklasy. Poznaliśmy plan przygotowań Niebieskich do rozgrywek 2024/25.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Ruch Chorzów aktualnie przebywają na urlopach. Piłkarze spadkowicza z PKO Ekstraklasy przygotowania przed sezonem Fortuna I ligi rozpoczną 13 czerwca.

Pewne jest, że Niebieskich w kolejnych rozgrywkach w dalszym ciągu prowadził będzie Janusz Niedźwiedź. Latem w składzie Ruchu dojdzie do małej rewolucji, ale na konkrety musimy jeszcze trochę poczekać.

Sztab trenerski ustalił, że w czerwcu i lipcu chorzowianie rozegrają pięć meczów sparingowych. Rywalem Niebieskich będą m.in. Puszcza Niepołomice i Korona Kielce. Ruch zmierzy się także z Maccabi Tel Awiw.

14-krotni mistrzowie Polski w planach mają zgrupowanie w Busku-Zdroju, które odbędzie się w dniach 24 czerwca - 4 lipca.

Pierwszy mecz sezonu Fortuna I ligi zaplanowano na trzeci weekend lipca.

Plan przygotowań Ruchu Chorzów: 13 czerwca - start przygotowań 13-23 czerwca - treningi w Chorzowie 22 czerwca - mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice (w Chorzowie) 24 czerwca - 4 lipca: zgrupowanie w Busku-Zdroju 26 czerwca - mecz kontrolny (rywal do ustalenia) 29 czerwca - mecz kontrolny z Koroną Kielce 3 lipca - mecz kontrolny z Maccabi Tel Awiw 5-19 lipca - treningi w Chorzowie 13 lipca - mecz kontrolny z Rekordem Bielsko-Biała (w Chorzowie) 19-22 lipca – pierwsza kolejka nowego sezonu Fortuna 1 Ligi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Czytaj także: Spadł z Ruchem Chorzów. Teraz zagra u ligowego rywala III liga. Walkower może rozstrzygnąć sprawę ostatniego awansu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty