Godzinne męczarnie Anglików i mocna końcówka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Facundo Arrizabalaga / Anglicy przygotowują się do Euro 2024
PAP/EPA / Facundo Arrizabalaga / Anglicy przygotowują się do Euro 2024

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Anglii nie miała problemów z pokonaniem Bośni i Hercegowiny. Drużyna Garetha Southgate'a zwyciężyła 3:0, ale gole zaczęła strzelać dopiero od 60. minuty.

Przygotowania do mistrzostw Europy w Niemczech wkroczyły w końcową fazę. Drużyny rozgrywają ostatnie mecze kontrolne. Jedno dwóch spotkań ma za sobą Anglia.

Podopieczni Garetha Southgate'a podejmowali reprezentację Bośni i Hercegowiny. W premierowej odsłonie niewiele się działo. Selekcjoner gospodarzy dał szansę występu w dużej części rezerwowym zawodnikom.

W takiej sytuacji nie może dziwić, że w premierowej odsłonie niewiele się działo. Więcej emocji było po przerwie. Na premierowego gola kibice czekali do 60. minuty. Wówczas sędzia podyktował rzut karny, którego wykorzystał Cole Palmer.

Bośniacy nie byli w stanie odpowiedzieć. W końcówce gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 85. minucie efektownym trafieniem popisał się Trent Alexander-Arnold, a cztery minuty później wynik gry ustalił Harry Kane.

W piątek Anglików czeka kontrolne spotkanie z Islandią, a występy na Euro 2024 zainaugurują spotkaniem z Serbią, które zaplanowano na 16 czerwca.

Anglia - Bośnia i Hercegowina 3:0 (0:0) 1:0 - Palmer (k.) 60' 2:0 - Alexander-Arnold 86' 3:0 - Kane 89'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty