Słoweńcy zdali przedostatni test przed Euro. Zagrało dwóch piłkarzy z Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Erik Janza jest pewniakiem w reprezentacji Słowenii

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Słowenii wygrała z Armenią 2:1 w meczu towarzyskim. W Lublanie wystąpiło dwóch zawodników z PKO Ekstraklasy: Wahan Biczachczjan i Erik Janza.

Erik Janza z Górnika Zabrze rozegrał pełne 90 minut, natomiast zawodnik Pogoni Szczecin Wahan Biczachczjan pojawił się na boisku w 67. minucie. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział za to Luka Zahović (również Pogoń). Poza kadrą znalazł się kontuzjowany Miha Blazić z Lecha Poznań.

Słoweńcy wyszli na prowadzenie w 11. minucie, gdy po lekkim zamieszaniu w polu karnym ładny strzał z powietrza oddał Jan Mlakar. W drugiej połowie rywalom udało się doprowadzić do wyrównania po rzucie rożnym, gdy skutecznie główkował Warazdat Harojan, lecz ostatnie słowo należało do gospodarzy - a konkretnie do Josipa Ilicicia, który wbiegł w pole karne, minął rywala na prosty zamach i zaskoczył bramkarza uderzeniem w bliższy róg.

Przypomnijmy, że Słowenia zagra na Euro 2024 w grupie C, a jej rywalami będą Dania, Serbia i Anglia. Przed mistrzostwami rozegrają jeszcze jedno spotkanie towarzyskie z Bułgarią (8 czerwca, godz. 15, również w Lublanie).

Słowenia - Armenia 2:1 (1:0) 1:0 Jan Mlakar 11' 1:1 Warazdat Harojan 56' 2:1 Josip Ilicić 63'

CZYTAJ TAKŻE: Kylian Mbappe nie owijał w bawełnę. "W PSG brutalnie powiedzieli, że nie będę grał" Grał przez rok w Rosji. Teraz interesuje się nim Legia [b]ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!