Ruch Chorzów ma nowego dyrektora sportowego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
zdjęcie autora artykułu

Zmian w Ruchu Chorzów ciąg dalszy. W środę klub z Cichej poinformował, że funkcję dyrektora sportowego obejmie Tomasz Foszmańczyk. Pomocnik po sezonie zakończył karierę piłkarską.

Wciąż sporo dzieje się w Ruchu Chorzów. We wtorek doszło do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruchu Chorzów SA w trakcie którego doszło do zmian w Radzie Nadzorczej Spółki. Odwołano dotychczasowego Przewodniczącego, Marcina Mańkę, a także Sekretarza Piotra Małeckiego. Wcześniej rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej złożył Zastępca Przewodniczącego Daniel Reck.

W ich miejsce powołano Wojciech Ahnerta, Lesława Polańskiego, a także Bartosza Horodeckiego, który wejdzie w skład Rady 1 lipca.

Z kolei w środę klub z Cichej ogłosił, że dyrektorem sportowym Ruchu został Tomasz Foszmańczyk. To wieloletni kapitan Niebieskich, jeden z głównym architektów odbudowy klubu. Z końcem sezonu 2023/24 "Fosa" zakończył karierę. Od razu zapowiedziano, że Foszmańczyk pozostanie w Ruchu Chorzów.

- Żegnając Tomka przy okazji ostatniego meczu minionego sezonu zapowiadaliśmy, że zostanie z nami w Klubie, bo zamierzamy wykorzystać jego potencjał. Grając w piłkę miał oczy szeroko otwarte, chciał się rozwijać, był zresztą jednym z trenerów w naszym Centrum Szkolenia. Tomek ma cechy, dzięki którym jesteśmy przekonani, że sprawdzi się w nowej roli - powiedział prezes Ruchu Seweryn Siemianowski, cytowany przez klubowy portal.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

- Odpowiedzialność jest bardzo duża i mam jej świadomość. Z tym większą energią przystąpiłem do pracy i nowych obowiązków. Zdaję sobie sprawę ze skali trudności, ale w trakcie kariery zawodniczej też stawiałem czoło dużym wyzwaniom. Wierzę, że naszą pracą będziemy dostarczać kibicom Ruchu jak najwięcej powodów do dumy i radości - stwierdził Tomasz Foszmańczyk. Po spadku z PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów będzie starał się po roku wrócić do ligowej elity.

Czytaj także: Spadł z Ruchem Chorzów. Teraz zagra u ligowego rywala III liga. Walkower może rozstrzygnąć sprawę ostatniego awansu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty