Paulo Sousa wróci do pracy? Ma być faworytem do objęcia włoskiego klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paulo Sousa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paulo Sousa
zdjęcie autora artykułu

Paulo Sousa wciąż ma uznane nazwisko na włoskim rynku trenerskim. Dlatego też według mediów stale odzywają się do niego kluby z Półwyspu Apenińskiego.

Paulo Sousa zanotował ciekawy, aczkolwiek burzliwy pobyt w reprezentacji Polski, w trakcie którego zdecydował się na przenosiny do brazylijskiego Flamengo. Tam nie poszło mu jakoś wybitnie i potem zanotował tylko ośmiomiesięczny epizod we Włoszech.

Portugalczyk z Salernitaną pożegnał się w październiku poprzedniego roku i od tego momentu jest bez pracy. Jednak co jakiś czas wraca na scenę, czy to przy okazji informacji z Turcji i podobnych kierunków, czy też właśnie odnośnie powrotu do pracy we Włoszech.

Teraz z doniesień przekazanych przez Fabrizio Romano wynika, że portugalski trener jest głównym kandydatem do objęcia Cagliari Calcio. Ten zespół w ostatnim czasie najpierw utrzymał się w Serie A, a potem został osierocony przez tego, który tego dokonał, czyli Claudio Ranieriego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny błąd w finale! Na szczęście jej wybaczyli

Doświadczony i zasłużony szkoleniowiec po utrzymaniu drużyny w elicie przeszedł na emeryturę i teraz klub poszukuje jego następcy. Według włoskiego dziennikarza to właśnie Sousa jest bardzo bliski przejęcia ekipy z Sardynii. Gdyby faktycznie tam trafił, poprowadziłby Mateusz Wieteskę.

Natomiast nie jest to jedyna włoska drużyna, która w ostatnim czasie odzywała się do Portugalczyka. Wspomniany wyżej Fabrizio Romano dodał, że z 53-latkiem kontaktowali się także przedstawiciele Hellasu Werona, w którym przecież występuje Paweł Dawidowicz i być może dalej będzie grał Karol Świderski, którego wypożyczenie do tego zespołu się skończyło, ale nie jest wykluczone, że jego pobyt w Weronie zostanie przedłużony.

Czytaj też: Kolejne wzmocnienie Miedzi Legnica. To gracz Korony Kielce Lech i Warta z komunikatami ws. stadionu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty