Pierwszy triumf San Marino od 11 lat. I to 3:0

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: reprezentacja San Marino U-21
Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: reprezentacja San Marino U-21

Młodzieżowa reprezentacja San Marino, podobnie jak seniorska, należy do autsajderów piłkarskiej Europy. Ale w czwartek (6 czerwca) drużyna do lat 21 z tego maleńkiego kraju doczekała się zwycięstwa.

Drużyna narodowa San Marino U-21 uczestniczy w tym roku w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy. W siedmiu meczach Sanmaryńczycy nie zdobyli żadnego punktu i mają wymowny bilans bramek 0-35, a do zakończenia pozostały jeszcze trzy kolejki.

W czerwcu młodzieżowa drużyna narodowa San Marino nie rywalizuje o punkty, ale zaplanowała sobie sparingi ze swoimi rówieśnikami z reprezentacji Gibraltaru. W czwartek (6 czerwca) doszło do pierwszego z nich i Sanmaryńczycy postarali się o okazałe zwycięstwo 3:0.

Dla młodych piłkarzy był to wyjątkowy moment, ponieważ czekali na to aż 11 lat. Wszystkie gole Sanmaryńczycy zdobyli w pierwszej połowie. Bohaterem został Samuele Zannoni, który w przeciągu 21 minut skompletował hat-tricka. Strzelił on bramki odpowiednio w 5., 16. i 26. minucie.

Już w sobotę (8 czerwca) oba zespoły zmierzą się po raz drugi. Początek meczu zaplanowano na godz. 12:00. Trudno powiedzieć, czy dojdzie do rewanżu, bowiem ekipa Gibraltaru również należy do europejskich autsajderów.

Jak wspomniano wyżej, drużyna młodzieżowa San Marino cieszyła się z pierwszego zwycięstwa od 2013 roku. Wówczas sensacyjnie pokonała Walię 1:0 i to w kwalifikacjach do mistrzostw Europy.

Natomiast jeśli chodzi o seniorską reprezentację San Marino, to czeka ona na zwycięstwo od 2004 roku. Wówczas drużyna narodowa z tego europejskiego kraju pokonała w towarzyskim meczu Liechtenstein 1:0.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty