Wielka chwila Tarasa Romanczuka. Strzelił gola w wyjątkowym meczu [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Bramka Tarasa Romanczuka z Ukrainą
Twitter / TVP Sport / Bramka Tarasa Romanczuka z Ukrainą

Reprezentacja Polski świetnie rozpoczęła spotkanie z Ukrainą. W 30. minucie meczu nasza kadra prowadziła już 3:0. Trzecią bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Taras Romanczuk.

Mecz towarzyski z reprezentacją Ukrainy był przedostatnim sprawdzianem dla drużyny Michała Probierza przed Euro 2024. Reprezentacja Polski zanotowała bardzo udany początek piątkowej rywalizacji.

W 11. minucie spotkania bramkę dla naszej kadry zdobył Sebastian Walukiewicz, który wykorzystał zamieszanie po stałym fragmencie gry. Pięć minut później prowadziliśmy już 2:0 po zagraniu Piotra Zielińskiego, które zaskoczyło Ukraińców. Piłka wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza.

Po pół godzinie gry Polacy raz jeszcze podwyższyli wynik. Tym razem na listę strzelców wpisał się Taras Romanczuk, który strzelił gola po uderzeniu głową wykorzystując dośrodkowanie Michała Skórasia.

Dla pomocnika Jagiellonii Białystok była to wyjątkowa chwila. Aby otrzymać polski paszport musiał zrzec się ukraińskiego. Nadal jest jednak mocno związany z oboma krajami. Po zakończeniu kariery chce mieszkać w Polsce.

Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Artem Dowbyk i sprawił, że druga odsłona tego pojedynku zapowiadała się bardzo interesująco.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty