"Najlepsze przed nami". Kulesza komentuje triumf

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Cezary Kulesza
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Przedostatni test przed Euro 2024 zdany. Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę na PGE Narodowym (3:1). Na meczu nie zabrakło Cezarego Kuleszy, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

To był słodko-gorzki wieczór dla sympatyków reprezentacji Polski oraz samej kadry. Z jednej strony występ Biało-Czerwonych mógł się podobać, wszak zakończył się zwycięstwem, ale nie obyło się bez strat. W piątej minucie z powodu urazu boisko opuścił Arkadiusz Milik. Później meczu nie dokończył jeszcze Taras Romanczuk.

Mimo wszystko gra Polaków mogła się podobać, tym bardziej, że już w 11. minucie wynik otworzył Sebastian Walukiewicz, a pięć minut później prowadzenie podwyższył Piotr Zieliński. Wszystko dobrze się układało i w końcu po raz trzeci piłka wpadła do siatki przeciwników. Strzelcem gola był wspomniany Romanczuk. Zanim jednak obie ekipy rozeszły się do szatni, pokonany został Łukasz Skorupski. Pierwszą, i jak się okazało ostatnią, bramkę dla Ukrainy zdobył Artem Dowbyk. I ostatecznie takim wynikiem zakończyło się spotkanie - 3:1.

"Pewna wygrana! Gratulacje dla drużyny, ale wiem że najlepsze przed nami :)" - napisał na portalu X obecny na trybunach Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

To był przedostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed wyjazdem na Euro 2024 do Niemiec. Polacy pozostaną jednak w Warszawie i w poniedziałek zagrają jeszcze towarzysko z Turcją.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty