Przerwał naukę, po latach wrócił. Takie wykształcenie ma Grosicki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

8 czerwca 2024 roku swoje 36. urodziny obchodzi Kamil Grosicki, który przez wiele lat był filarem polskiej kadry w piłce nożnej. Jakie wykształcenie ma ikona reprezentacji Polski? Nie każdy o tym wie.

Kamil Grosicki, urodzony w Szczecinie w 1988 roku, należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy. Jako skrzydłowy reprezentacji Polski i Pogoni Szczecin zyskał status ikony tych drużyn, a niedawno został wybrany najlepszym pomocnikiem i MVP sezonu na gali PKO Ekstraklasy.

W ostatnich latach sportowcy coraz bardziej zwracają uwagę na swoje wykształcenie. Coraz częściej kończą studia, a nawet zdobywają tytuły magisterskie. Przykłady takich sportowców to Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak.

Czy wiesz, jakie wykształcenie ma Kamil Grosicki? Zawodnik Pogoni Szczecin zakończył naukę na drugiej klasie gimnazjum, stawiając wszystko na jedną kartę i poświęcając się piłce nożnej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! To może być gol sezonu

Po dłuższej przerwie 36-latek powrócił do edukacji i ukończył gimnazjum w prywatnej szkole. Dalszej nauki już nie kontynuował.

- Znam Kamila jeszcze ze szkoły, chodziliśmy do jednego gimnazjum. Ja byłem w roczniku 1987, on jest rok starszy. (...) Co tu kryć, jak pewnie wszędzie, również u nas w klasach sportowych nie było raczej wielkich sukcesów naukowych. Kamil tego gimnazjum wiem, że nie skończył, dopiero później wieczorowo – wspominał w rozmowie z "Weszło" Daniel Trzepacz, kibic Pogoni i dziennikarz.

Pomimo jedynie gimnazjalnego wykształcenia, Grosicki świetnie sobie radzi w życiu oraz biznesie. W trakcie swojej kariery grał w Turcji, Anglii i Francji. Obecnie jest twarzą wielu kampanii reklamowych i prowadzi kilka własnych przedsięwzięć biznesowych.

---> Został nazwany "zdrajcą". Ukraińskie media ostro po meczu z Polską ---> Dawno nie mieliśmy takiego piłkarza. "To duży talent polskiej piłki"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty