Mecze europejskich lig na innych kontynentach? Szykuje się przełomowa decyzja FIFA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Philipp Schmidli
Getty Images / Philipp Schmidli
zdjęcie autora artykułu

Mecze największych europejskich lig na innych kontynentach są już kwestią czasu. Według mediów FIFA chce umożliwić ligom takie rozwiązanie i grę poza swoimi krajami.

Rozgrywanie meczów krajowych rozgrywek w innych państwach, czy też nawet na innych kontynentach nie jest żadną nowością. Hiszpanie już od wielu lat swój Superpuchar grają w Arabii Saudyjskiej i za nimi poszły też inne kraje, jak chociażby Włochy.

Jednak o ile na Superpuchary patrzymy z trochę przymrużonym okiem, o tyle rozgrywki ligowe są już zawsze na pierwszym planie. A teraz wszystko wskazuje na to, że od czasu do czasu i je będziemy oglądać w innych krajach niż te, z których pochodzą.

Z informacji podanych przez "L'Equipe" wynika jasno, że FIFA wkrótce ma umożliwić największym ligom europejskim rozgrywanie meczów poza Starym Kontynentem. W tym gronie miałyby być wszystkie rozgrywki z ustalonego top 5.

La Liga, Premier League, Bundesliga, Serie A oraz Ligue 1 będą mogły przenieść się na inny kontynent, dzięki czemu oczywiście będą mogły generować większe zyski. Obecnie wydaje się, że najbardziej zainteresowani takim rozwiązaniem są Hiszpanie, bo tamtejsze władze ligowe już niejednokrotnie wypowiadały się na temat grania spotkań np. w Stanach Zjednoczonych.

Choć oczywiście zapewne nie tylko Ameryka wchodzi w grę, ale też i w Arabii Saudyjskiej na pewno z otwartymi ramionami przyjęliby mecze europejskich rozgrywek. W związku z wspomnianymi planami FIFA, wszystko wskazuje na to, że wkrótce takie wydarzenia będą rzeczywistością.

Czytaj też: Mistrz świata wzmocni drużynę Ronaldo? Kolejny wielki transfer na horyzoncie Portugalia oblała test. Chorwacja okazała się lepsza w Lizbonie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty