Kluczowy piłkarz opuści mistrzów Polski? Odbyły się już pierwsze rozmowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda
zdjęcie autora artykułu

Przed Jagiellonią Białystok trudne zadanie, które będzie polegało na utrzymaniu w zespole kluczowych zawodników. Jednym z piłkarzy wzbudzających zainteresowanie innych klubów jest Afimico Pululu.

Angolski napastnik ma za sobą bardzo udany sezon. Afimico Pululu rozegrał dla Jagiellonii Białystok 35 meczów, w których zdobył 14 bramek i zaliczył pięć asyst. Miał duży udział w zdobyciu pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski.

Dobra dyspozycja atakującego sprawiła, że jego pozyskaniem zainteresowany jest KAA Gent. Takie informacje przekazał korespondent RMC Sport - Sacha Tavolieri.

Jego zdaniem doszło już do pierwszych kontaktów pomiędzy Belgami, a otoczeniem zawodnika. Na ten moment trudno przesądzać o jego przyszłości, ponieważ nie jest znane nastawienie piłkarza do potencjalnego transferu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

Pululu trafił do Białegostoku po wygaśnięciu kontraktu z niemieckim Greuther Fuerth. Jego umowa z Jagiellonią obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Jest w niej zawarta możliwość przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Mistrzowie Polski będą reprezentować nasz kraj w eliminacjach Ligi Mistrzów. Swój udział w tych rozgrywkach rozpoczną od drugiej rundy. Niestety już na tym etapie znajdą się w gronie drużyn nierozstawionych.

W przypadku ewentualnej porażki żółto-czerwoni zagrają w kwalifikacjach do Ligi Europy. Jeżeli jednak wygrają dwumecz w elitarnych rozgrywkach, to przejmą współczynnik pokonanego przeciwnika.

Czytaj także: Adam Buksa: Jestem podekscytowany. Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem Wytknął Probierzowi jeden błąd przy powołaniach. "Trzeba byłoby zaczekać"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty