Kapitalna akcja Polaków. Zobacz bramkę w meczu z Turcją

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Gol Polaków na 1:0 w meczu z Turcją
Twitter / TVP Sport / Gol Polaków na 1:0 w meczu z Turcją

Szybko, bo już w 12. minucie reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie w meczu z Turcją. Po asyście Roberta Lewandowskiego piłkę do bramki skierował Karol Świderski.

Na poniedziałek (10 czerwca) zaplanowano ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Rywalem Biało-Czerwonych w drugim meczu towarzyskim byli Turcy. Podobnie jak w przypadku spotkania z Ukrainą, podopieczni Michała Probierza szybko wyszli na prowadzenie.

W 12. minucie długą piłkę na Roberta Lewandowskiego posłał Jan Bednarek. Kapitanowi reprezentacji Polski piłka nieco odskoczyła, jednak przejął ją Karol Świderski, który wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali.

Napastnik nie miał większych problemów z pokonaniem golkipera (wideo ze wspomnianej akcji możesz zobaczyć na końcu artykułu). Trzeba jednak wspomnieć o tym, co stało się chwilę później.

Podczas celebracji Świderski niefortunnie postawił nogę na murawie i prawdopodobnie doznał urazu stawu skokowego. Choć 27-latek podjął próbę i wrócił na boisko, to jednak chwilę później konieczna była zmiana (więcej TUTAJ).

Jakby tego było mało, po dwóch kwadransach gry o zmianę poprosił także Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski opuszczał boisko wyraźnie utykając (czytaj TUTAJ).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty