Kulesza zabrał głos po zwycięstwie. Na to zwrócił uwagę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Cezary Kulesza
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Reprezentacja Polski pokonała Turcję 2:1 w ostatnim meczu przed wyjazdem na Euro 2024. Po ostatnim gwizdku głos zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

Dwa mecze towarzyskie - dwa zwycięstwa. Reprezentacja Polski w piątek pokonała Ukrainę, a w poniedziałek okazała się lepsza od Turcji (2:1) i z większym optymizmem jedzie na mistrzostwa Europy. Biało-Czerwoni prowadzenie objęli już w pierwszej połowie, a na listę strzelców wpisał się Karol Świderski. Niedługo później ze względu na uraz opuścił murawę.

Turcy mieli w tym spotkaniu swoje szanse, ale kilka razy fenomenalnie w bramce spisał się Wojciech Szczęsny. W końcu jednak w 77. minucie doprowadzili do wyrównania. Nie był to ostatni gol w tym spotkaniu, bo w 90. minucie decydujący "cios" zadał Nicola Zalewski. Ten został doskonale obsłużony przez Sebastiana Szymańskiego, ale i sam bardzo dobrze wypracował sobie pozycję do strzału. Jego debiutancka bramka w kadrze dała wygraną 2:1.

Tuż po końcowym gwizdku wpis w mediach społecznościowych zamieścił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

"Odwaga i pewność siebie. Taką reprezentacje chcemy oglądać! Udany ostatni sprawdzian przed Euro 2024. Dziękujemy Panowie! Teraz misja Niemcy" - napisał.

Euro 2024 rozpocznie się w piątek. Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz zagrają dwa dni później, kiedy to zmierzą się z Holandią.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty