Francuzi nie udawali. Brutalna ocena Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateusz Słodkowski  / reprezentacja Polski
Getty Images / Mateusz Słodkowski / reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski nie jedzie na Euro w roli faworyta. Przez wielu ekspertów Biało-Czerwoni skazywani są na ostatnie miejsce w grupie. Nisko potencjał drużyny prowadzonej przez Michała Probierza ocenili także dziennikarze "L'Equipe".

W tym artykule dowiesz się o:

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w Niemczech. Polacy przepustkę na tę imprezę wyszarpali w barażach - najpierw w meczu z Estonią, a potem przeciwko Walijczykom. Biało-Czerwoni łatwego zadania mieć jednak nie będą.

Zespół Michała Probierza znalazł się bowiem w arcytrudnej grupie. Rywalami reprezentacji Polski będą Holendrzy, Austriacy oraz Francuzi. Nie dziwi zatem, że to nasza drużyna skazywana jest na porażkę.

Siłę poszczególnych drużyn pod lupę wzięli dziennikarze "L'Equipe". W periodyku oceniono potencjał drużyn znajdujących się w grupie D. Francuzi w skali 0-5 najwięcej gwiazdek przyznali reprezentacji Trójkolorowych - cztery.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

Na przeciwnym biegunie znaleźli się Biało-Czerwoni. Francuzi brutalnie ocenili siłę Polaków i przyznali im... zero gwiazdek. Nieco lepiej oceniono Austriaków (jedna gwiazdka) i Holendrów (dwie gwiazdki).

"Polska pogrąża się w nastrojowym pesymizmie. Polacy jadą na Euro, mając jeden cel: nie zająć ostatniego miejsca w grupie" - piszą Francuzi, którzy dodali, że Biało-Czerwoni do turnieju w Niemczech podejdą bez zbędnej presji.

A dodajmy, że oceny drużyn były wystawiane przed informacjami o problemach zdrowotnych m.in. Roberta Lewandowskiego. Przypomnijmy, że kapitan reprezentacji Polski naderwał mięsień dwugłowy, co wyklucza go z gry w pierwszym meczu z Holandią.

"Michał Probierz osiągnął swój cel: dzięki niemu Polska zakwalifikowała się na Euro i choć jej gra nie jest ekscytująca, trener pozostaje niepokonany od ośmiu meczów" - dodano.

Zobacz także: 90. minuta, świetna akcja i gol! Zobacz bramkę na wagę zwycięstwa Polaków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty