UEFA mówi "nie". Polacy nie dostali zgody

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / reprezentacja Polski
PAP / Leszek Szymański / reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski nie będzie mogła odbyć treningu na stadionie w Hamburgu. To efekt słabego stanu murawy, o czym informuje portal meczyki.pl.

W tym artykule dowiesz się o:

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2024. Rywalem Biało-Czerwonych będą Holendrzy. Spotkanie to odbędzie się na obiekcie Volksparkstadion w Hamburgu.

Ze stadionem tym są jednak pewne problemy, a dokładniej z murawą. To efekt opadów deszczu, które niszczą boisko. Woda pozostaje bowiem na murawie, co utrudnia jej odpowiednie przygotowanie.

Do tej pory był tak, że oficjalny trening przedmeczowy odbywał się dzień przed meczem na tym stadionie, na którym rozgrywane jest to spotkanie. Jak jednak donosi portal meczyki.pl, teraz do takiej sytuacji nie dojdzie.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

UEFA zabroniła bowiem reprezentacji Polski i reprezentacji Holandii odbycie treningu na stadionie w Hamburgu. Z tego powodu Biało-Czerwoni musieli przeorganizować plany na sobotni dzień.

Oficjalny przedmeczowy trening odbędzie się w Hanowerze, gdzie Polacy mają swoją bazę. Tym samym zawodnicy na obiekcie w Hamburgu pojawią się dopiero w dniu meczu z Holendrami.

Przypomnijmy, że ekipa Michała Probierza z "Pomarańczowymi" zmierzy się w niedzielę 16 czerwca. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Zobacz także: Wcześniej o tym nie mówił. Rodzinna tragedia gwiazdy futbolu Kowalczyk wskazał czarnego konia Euro. Zaskoczeni?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty