Trener Ruchu Chorzów o sytuacji kadrowej

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W czwartek spadkowicz z PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów wznowił treningi. Na pierwszych zajęciach pojawił się jeden nowy zawodnik. Na kolejnych będzie trzeba trochę poczekać.

Jako jedni z pierwszych do treningów wrócili piłkarze Ruchu Chorzów. Zajęcia odbyły się w dość okrojonym składzie. Nie był na nich wielu zawodników, którym kończą się kontrakty. Z kolei Tomasz Wójtowicz, ze względu na pobyt na zgrupowaniu reprezentacji polski, otrzymał dłuższy urlop. Rehabilitację po kontuzji przechodzi Patryk Sikora.

Kibiców interesuje przede wszystkim przyszłość tych zawodników, którzy wiosną byli wiodącymi postaciami. - Rozmowy trwają, sprawa jest otwarta - powiedział trener Janusz Niedźwiedź. - Josema dostał więcej czasu na załatwienie prywatnych spraw, w tym tygodniu go nie zobaczymy - wyjaśnił sytuację Hiszpana szkoleniowiec.

Indywidualnie trenował Robert Dadok, któremu również kończy się umowa. Przypomnijmy, że kontrakty przedłużyli Łukasz Moneta i Maciej Sadlok. Jedynym nowym zawodnikiem na zajęciach był bramkarz Jakub Szymański.

Kiedy Ruch może spodziewać się wzmocnień? - Transfery lubią ciszę. Rozmowy trwają. Na teraz jesteśmy na takim etapie, gdzie wszyscy gracze mają dużo opcji. Każdy się ceni i chce grać w najlepszym klubie. Za tydzień, dwa gracze będą bardziej dostępni - powiedział Niedźwiedź. - Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że na pewne ruchy trzeba będzie poczekać. To okienko będzie trwało. Czasem lepiej dłużej poczekać i zabrać lepszego zawodnika - przyznał.

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy trening w Hanowerze. Biało-Czerwonym towarzyszyły tłumy!

Szkoleniowiec jest świadomy, że drużyna potrzebuje wzmocnień, ale w czasie małej przebudowy drużyny cieszy się z tego, co już ma. - Na razie chcemy dobrze się przygotować, zbudować kadrę. Należy docenić fakt, że mamy trzon zespołu. Oczywiście potrzebujemy ludzi, którzy dodadzą jakości drużynie - powiedział.

Dodajmy, że graczem Ruchu na pewno nie będzie dłużej Czech Adam Vlkanova. Pomocnik najprawdopodobniej wróci do FC Hradec Kralove, gdzie miał piłkarsko najlepszy dla siebie czas.

Kadra na pierwszy trening okresu przygotowawczego: Bramkarze: Tomasz Nowak, Marcel Potoczny, Jakub Szymański.

Obrońcy: Kacper Galus, Danylo Lapka, Krzysztof Przydacz, Maciej Sadlok, Przemysław Szur, Szymon Szymański.

Pomocnicy: Bartłomiej Barański, Robert Dadok, Miłosz Kozak, Ksawery Kwiatkowski, Łukasz Moneta, Filip Starzyński, Marcel Wawrzyniuk.

Napastnicy: Mike Huras, Daniel Szczepan.

Czytaj także: Znamy terminarz Fortuna I ligi. Hit już w 1. kolejce! Hitowy transfer w I lidze. Uprzedzilli kluby z PKO Ekstraklasy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty