Nagle przerwał wypowiedź i... zrugał dziennikarzy. "Jak w szkole"

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Sport Bild / Na zdjęciu: Julian Nagelsmann zirytował się na dziennikarzy
YouTube / Sport Bild / Na zdjęciu: Julian Nagelsmann zirytował się na dziennikarzy
zdjęcie autora artykułu

Już w piątek w Monachium odbędzie się mecz otwarcia Euro 2024: Niemcy - Szkocja. Trener kadry gospodarzy Julian Nagelsmann na czwartkowej konferencji prasowej zirytował się na przedstawicieli mediów. Jego zdaniem zachowywali się zbyt głośno.

14 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy w Niemczech. Gospodarze turnieju, po fatalnych MŚ 2018, Euro 2020 i MŚ 2022, mają nadzieję, że pod wodzą Juliana Nagelsmanna ich kadra w końcu odzyska blask. W meczu otwarcia Niemcy zmierzą się ze Szkocją w Monachium.

W czwartek selekcjoner gospodarzy spotkał się z dziennikarzami. Początek konferencji miał iście kuriozalny przebieg. Po jednym z pierwszych pytań Nagelsmann nagle przerwał swoją wypowiedź i zmierzył wzrokiem przedstawicieli mediów.

- Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy też jest tutaj niesamowicie niespokojnie? - wypalił trener reprezentacji Niemiec, mając na myśli hałas, jaki panował w sali. Szybko zapadła cisza.

ZOBACZ WIDEO: Prosto z Euro. Mecz otwarcia! Goście: Leszek Ojrzyński i Paweł Wilkowicz

- Dziękuję - odparł Nagelsmann, dodając: - Teraz już lepiej. Trochę jak w szkole. Jest tutaj trochę głośno. Może wszyscy mogliby być trochę ciszej (film publikujemy poniżej).

Nagelsmann ożywił się raz jeszcze, gdy padło pytanie o Manuela Neuera. Po ostatnich meczach na doświadczonego golkipera spadła fala krytyki. Przeplatał on bowiem świetne interwencje prostymi błędami, które skutkowały utratą gola. Selekcjoner zamiera jednak stawiać na zawodnika Bayernu Monachium podczas Euro 2024. - Manuel Neuer jest i będzie moim pierwszym wyborem - powiedział kilka dni temu.

- Manuel i ja wiemy, jak działają media i że muszą one wykonać swoją robotę. Naprawdę uważam, że po mojej wypowiedzi trochę się uspokoiło wokół niego. "Manu" ma moje zaufanie - podkreślił w czwartek.

W grupie A mistrzostw Europy reprezentacja Niemiec zmierzy się także z Węgrami (19 czerwca) oraz ze Szwajcarią (23 czerwca).

Zobacz konferencję trenera Niemiec (sytuacja z dziennikarzami od 2:10)

Czytaj także: Zaskakująca prognoza byłej gwiazdy reprezentacji Niemiec Czytaj także: Niesamowity kibic! Szedł pieszo z Glasgow do Monachium

Źródło artykułu: WP SportoweFakty