Brutalny faul Szkota. Sędzia nie miał wyboru

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Ryan Porteous mógł wyrządzić sporą krzywdę Ilkayowi Gundoganowi

Reprezentacja Szkocji wpadła w Monachium pod rozpędzony walec w meczu otwarcia mistrzostw Europy. Sama też sobie nie pomogła, bo w końcówce pierwszej połowy za brutalny faul z boiska usunięty został Ryan Porteous.

Szkocja miała przewagę nad Niemcami jedynie podczas wykonywania hymnów. W tym aspekcie goście byli lepsi, ale na ich nieszczęście później rywalizacja przeniosła się na zieloną murawę. I różnica była kolosalna na korzyść naszych zachodnich sąsiadów.

Do przerwy Niemcy prowadzili już 3:0. To był koncert w ich wykonaniu. Najpierw szybkie dwa gole strzelili Florian Wirtz i Jamal Musiala, a tuż przed przerwą rzut karny pewnie wykorzystał Kai Havertz.

A żeby tego było mało, to Szkoci całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu, ponieważ bestialskiego faulu dopuścił się Ryan Porteous. Bardzo brutalnie zaatakował wyprostowaną nogą Ilkaya Gundogana. Zawodnik FC Barcelony mógł poważnie ucierpieć, tymczasem sędzia Clement Turpin początkowo nawet nie zauważył faulu, ale na szczęście z pomocą przyszedł VAR.

Francuski arbiter nie potrzebował wielu powtórek. Spokojnie ocenił sytuację, podyktował rzut karny dla Niemców i przy okazji wyrzucił szkockiego zawodnika z boiska.