Mocny transfer. Wieczysta się chwali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Wieczysta Kraków / Na zdjęciu: Michał Koj został nowym zawodnikiem Wieczystej Kraków
Materiały prasowe / Wieczysta Kraków / Na zdjęciu: Michał Koj został nowym zawodnikiem Wieczystej Kraków
zdjęcie autora artykułu

Wieczysta Kraków dokonała kolejnego transferu, który tylko potwierdza, że celem zespołu na sezon 2024/25 jest awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. We wtorek do beniaminka drugiej ligi dołączył doświadczony obrońca Michał Koj.

W sezonie 2023/24 Wieczysta Kraków wreszcie zrealizowała cel i awansowała do drugiej ligi. Latem klub dokonał już kilku wzmocnień. Dołączyli Chuma, Michał Feliks, Lisandro Semedo, Oskar Mielcarz, Daniel Mikołajewski i Dani Sandoval.

Tymczasem we wtorek nowym zawodnikiem Wieczystej został Michał Koj. 30-latek przez ostatnie dwa sezony występował w Puszczy Niepołomice, z którą najpierw wywalczył awans do PKO Ekstraklasy, a następnie pomógł w utrzymaniu w krajowej elicie. Rozegrał 19 spotkań i strzelił jednego gola. Łącznie na poziomie Ekstraklasy Koj ma 135 występów.

To mocny transfer, biorąc pod uwagę, że mówimy o trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Koj w przeszłości grał m.in. w Pogoni Szczecin, Ruchu Chorzów i Górniku Zabrze.

Tym razem Wieczysta nie musiała płacić kwoty odstępnego, ponieważ kontrakt Koja z Puszczą wygasał 30 czerwca, w związku z czym stał się on wolnym zawodnikiem.

Koj związał się z Wieczystą dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Żelazny: Ten styl Probierza stał się viralem

CZYTAJ TAKŻE: Tak Polacy ruszyli na trening. "Tour de Pologne" Przerwał milczenie. Messi ujawnił, dlaczego nie mówi po angielsku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!