120 km/h i strzał w samo okienko. Fenomenalna reakcja Neuera!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: strzał Szoboszlaia i reakcja Neuera
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: strzał Szoboszlaia i reakcja Neuera

Dominik Szoboszlai mógł dać wyrównanie reprezentacji Węgier. Na Euro 2024 Manuel Neuer, golkiper reprezentacji Niemiec, kolejny raz stanął jednak na wysokości zadania. Zobacz jego kapitalną paradę!

Gospodarze turnieju wcześniej zdeklasowali Szkocję 5:1 i w dobrych nastrojach przystąpili do środowego spotkania z Węgrami. Pierwsza połowa ułożyła się po myśli reprezentacji Niemiec, która była uznawana za zdecydowanego faworyta.

Zespół "Die Mannschaft" wyszedł na prowadzenie w 22. minucie spotkania za sprawą Jamala Musiali. Następnie Węgrzy mieli obiecującą okazję ku temu, żeby wyrównać wynik, jednak fantastycznie spisał się Manuel Neuer.

Dominik Szoboszlai ustawił sobie piłkę w pobliżu pola karnego i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry. Pomocnik Liverpoolu oddał piekielnie silny strzał. Zgodnie z wyliczeniami zaprezentowanymi przez TVP Sport, piłka leciała w kierunku bramki z prędkością 120 km/h.

Neuer wyciągnął się jak struna i popisał się kapitalną interwencją po próbie Szoboszlaia. Wydaje się, że Niemiec jest autorem najbardziej efektownej parady podczas Euro 2024.

Nasi zachodni sąsiedzi w drugiej połowie podwoili swoje prowadzenie. W 67. minucie gry na listę strzelców wpisał się Ilkay Gundogan.