Zieliński nie przebierał w słowach po tym, co zrobili Polacy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

W swoim drugim meczu na Euro 2024 reprezentacja Polski zasłużenie przegrała z Austrią 1:3. W rozmowie z TVP Sport zdradził, jakie słowa padły w szatni.

W tym artykule dowiesz się o:

Biało-Czerwoni w piątek w Berlinie musieli pokonać Austriaków, by zachować marzenia o fazie pucharowej Euro 2024. Nasi rywale do potęg wszak nie należą, choć drużyną są więcej, niż solidną. Ale po porażce z Holandią (1:2) trzeba było szukać punktów i zwycięstw, a o to zdecydowanie łatwiej z ekipą Ralfa Rangnicka, niż z Francuzami.

Niestety Polacy zawiedli na całej linii. Pierwsze problemy pojawiły się już na początku spotkania, gdy w 9. minucie straciliśmy bramkę.

- Pierwsze 10-15 minut sobie biegaliśmy. Dostaliśmy gonga i coś się ruszyło. W przerwie mówiliśmy sobie, że ruszymy na nich, ale nic nie ruszyliśmy. Oni strzelili dwie bramki i potem się cofnęli. Było nam ciężko coś stworzyć - powiedział w rozmowie z TVP Sport Piotr Zieliński.

W piątkowym meczu selekcjoner Michał Probierz postawił na dwóch napastników. Piotr Zieliński nie miał wsparcia w środku boiska, przez co w tej strefie przewagę mieli rywale z Austrii.

- Było bardzo dużo miejsca w środku pola, jednak źle to wykorzystywaliśmy. Trener postawił na fizyczność, graliśmy na dwóch napastników, jednak niestety przegraliśmy - dodał Zieliński.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty