Rosjanie się wściekli. Zobaczyli, co Polacy zrobili w Berlinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Bielecki / Polscy kibice w Berlinie
PAP / Marcin Bielecki / Polscy kibice w Berlinie
zdjęcie autora artykułu

Przed meczem z Austrią duża grupa kibiców z Polski skandowała obraźliwe hasła pod rosyjską ambasadą w Berlinie. Media z kraju ze stolicą w Moskwie w ostrych słowach opisały ten incydent.

W tym artykule dowiesz się o:

Rzesze fanów  z Polski w piątek (21.06) przyjechały do Berlina, by wspierać reprezentację w meczu przeciwko Austrii. Na kilka godzin przed spotkaniem duże grupy fanów z naszego kraju przemieszczały się po stolicy Niemiec, śpiewając piosenki zagrzewające piłkarzy do walki.

Media społecznościowe obiegło nagranie wykonane pod rosyjską ambasadą w Berlinie, która znalazła się na trasie przemarszu dużej tłumu kibiców. Polacy głośno skandowali hasło "Ruska kur...", kierując obraźliwe słowa w stronę polityków z tego kraju.

Oczywiście, przyśpiewka ta związana jest z trwającą od przeszło dwóch lat wojną. W lutym 2022 roku rosyjskie wojska najechały terytorium Ukrainy. Kraj agresorów został wykluczony z rozgrywek piłkarskich, w efekcie czego reprezentacja Rosji nie mogła brać udziału m.in. w eliminacjach do Euro 2024.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Listkiewicz nie miał skrupułów. Posypały się "dwóje" dla Polaków

Nagranie odbiło się dużym echem w Polsce. Incydent odnotowały też rosyjskie media, które nie omieszkały skrytykować kibiców z naszego kraju. W ich przekazach sytuacja spod ambasady w Berlinie urasta do rangi zorganizowanej prowokacji.

"Tysiące polskich kibiców maszerowało na Stadion Olimpijski, używając obraźliwego języka i wykonując wulgarne gesty w stronę rosyjskich dyplomatów" - czytamy w portalu onsmedia.ru. Bardzo podobnie całą sytuację opisano też na stronie Vprognoze.ru.

Na ten temat pisali też ukraińscy dziennikarze. Jak łatwo się domyślić, media z tego kraju znacznie przychylniej oceniają zachowanie Polaków pod rosyjską ambasadą.

"Kibice reprezentacji Polski nie marnują czasu podczas pobytu w Niemczech i zorganizowali potężny występ" - odnotował portal Football24.ua. Z kolei redaktorzy 24tv.ua stwierdzili, że w wulgarnej przyśpiewce Polaków "nazwa mówi sama za siebie".

Polscy fani po meczu z Austrią nie mieli jednak powodów do radości. Nasza reprezentacja przegrała 1:3. Tego samego dnia w drugim meczu grupy D Holandia zremisowała z Francją 0:0. Wynik ten sprawił, że Biało-Czerwoni zostali pierwszą drużyną, która straciła matematyczne szanse na awans do 1/8 finału Euro 2024.

Typowanie
Turcja
Typowanie zakończone
Portugalia
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...

Czytaj też: Niemcy ukarzą Hiszpanię?! Zamieszanie ws. 16-letniego gwiazdora Polska zapisała się w historii Euro. Nie ma się czym chwalić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty