Lech Poznań rozpoczyna obóz. Aż 33 piłkarzy w kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Lech Poznań
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Lech Poznań
zdjęcie autora artykułu

Aż 33 piłkarzy znalazło się w kadrze Lecha Poznań na zgrupowanie we Wronkach. To jeszcze nie jest pełny skład, jednak na razie zasilili go młodzi zawodnicy.

Igor Brzyski, Wojciech Mońka, Kacper Wołowiec, Igor Stankiewicz, Kamil Jakóbczyk, Tymoteusz Gmur oraz Wojciech Zborek - to siódemka, która trenuje z pierwszym zespołem od zakończenia urlopów i w komplecie wezmą udział w obozie, który startuje w poniedziałek.

W kadrze nie ma na razie Bartosza Salamona, Mihy Blazicia oraz Niki Kwekweskiriego, którzy przebywają na mistrzostwach Europy. Jak podał oficjalny serwis klubu, trenować będą za to Filip Szymczak i Filip Marchwiński, którzy mieli nieco dłuższe wolne ze względu na wcześniejszy udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21.

Obóz we Wronkach potrwa do 6 lipca.

W letnim okresie przygotowawczym poznaniacy rozegrają mecze sparingowe z Lechią Gdańsk (29.06), Banikiem Ostrawa (03.07), Dundee FC (06.07) oraz FK Teplice (13.07).

Premierowa potyczka o stawkę czeka Lecha w niedzielę 21 lipca o godz. 17.30, gdy w ramach 1. kolejki PKO Ekstraklasy podejmie Górnika Zabrze.

Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie we Wronkach:

Bramkarze: Mateusz Mędrala, Filip Bednarek, Bartosz Mrozek, Wojciech Zborek.

Obrońcy: Joel Pereira, Elias Andersson, Michał Gurgul, Antonio Milić, Bartosz Tomaszewski, Filip Dagerstal, Alan Czerwiński, Maksymilian Pingot, Filip Borowski, Wojciech Mońka, Kacper Wołowiec.

Pomocnicy: Jesper Karlstrom, Afonso Sousa, Ali Gholizadeh, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde, Dino Hotić, Radosław Murawski, Antoni Kozubal, Adriel Ba Loua, Filip Wilak, Jakub Antczak, Igor Brzyski, Tymoteusz Gmur, Igor Stankiewicz.

Napastnicy: Mikael Ishak, Filip Szymczak, Kamil Jakóbczyk, Kornel Lisman.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Nie podoba mu się wizja Szczęsnego. "Mam mieszane uczucia"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty