W Holandii ostro po porażce. "Grają tak jak się wypowiadają"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christina Pahnke - sampics / Na zdjęciu: Virgil van Dijk
Getty Images / Christina Pahnke - sampics / Na zdjęciu: Virgil van Dijk
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Holandii sensacyjnie przegrała 2:3 z Austrią i zajęła dopiero 3. miejsce w grupie C. Po meczu oberwało się m.in. Virgilowi van Dijkowi, którego nie oszczędził Rafael van der Vaart.

Nie tak tegoroczne Euro wyobrażali sobie Holendrzy. Zaledwie 4 punkty i dopiero 3. miejsce w grupie C przyjmowane są tam z dużym rozczarowaniem.

- To był bardzo słaby mecz pod każdym względem - przyznał po spotkaniu z Austrią kapitan Holendrów, Virgil van Dijk.

- Jeżeli wywierasz presję i zdobywasz piłkę, to musisz utrzymać ją trochę dłużej. Wówczas wchodzisz do gry. Energa, którą włożyliśmy jednak nie wystarczyła - dodawał defensor.

- W tej chwili nie ma dla nas żadnego wytłumaczenia. To po prostu jest niemożliwe. Musimy spisywać się znacznie lepiej. Wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni. Jeśli chcemy coś osiągnąć na tym turnieju, musimy coś bardzo szybko zmienić - skwitował van Dijk.

Wywiad kapitana Holendrów nie wszystkim przypadł jednak do gustu. W telewizyjnym studio ostro skomentował go były 109-krotny reprezentant "Oranje" Rafael van der Vaart

- Holandia grał tak, jak on się wypowiada. Musi być w tym jakaś werwa, bo dzisiaj był wstyd. Chciałbym to usłyszeć od kapitana podczas jego wywiadów. Chcę zobaczyć jakąś pasję! Tak, jak w sposobie, w jaki teraz mówię - grzmiał van der Vaart.

Czytaj także:  - Ten obrazek widział cały światKoszmar Lewandowskiego na Euro 2024

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty