Harry Kane broni selekcjonera Anglii. "To bardzo trudna praca"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Pelham / Na zdjęciu: Harry Kane
Getty Images / Richard Pelham / Na zdjęciu: Harry Kane
zdjęcie autora artykułu

- Nie mogę wystarczająco wyrazić słowami tego, co Southgate zrobił dla drużyny i narodu. Biorąc pod uwagę to, gdzie byliśmy i gdzie teraz jesteśmy jako zespół to zupełnie inne miejsce - powiedział Harry Kane, broniąc selekcjonera angielskiej kadry.

Jesteśmy już po dwóch pełnych kolejkach Euro 2024 i możemy wyciągać pewne wnioski po tych spotkaniach. Swoje przemyślenia na temat turnieju z pewnością mają kibice reprezentacji Anglii, która nie porwała fanów swoim stylem gry.

Na Wyspach coraz częściej spekuluje się, że niemieckie mistrzostwa Europy mogą być ostatnim wielkim turniejem dla selekcjonera kadry, Garetha Southgate'a. W obronie trenera w rozmowie z "The Athletic" stanął kapitan zespołu i jego najlepszy strzelec, Harry Kane.

- Nie mogę wystarczająco wyrazić słowami tego, co Gareth Southgate zrobił dla drużyny i narodu. Biorąc pod uwagę to, gdzie byliśmy kiedyś i gdzie teraz jesteśmy jako zespół, to zupełnie inne miejsce - zaczął napastnik Bayernu Monachium.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Raport przed meczem z Francją. "Na ten moment faworytem jest Skorupski"

- Moim zdaniem bycie selekcjonerem reprezentacji Anglii to bardzo trudna praca. Trener to wie i my to wiemy. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą krytykować albo wątpić w niego, lecz jego osiągnięcia mówią same za siebie. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to żeby wspierać go tak, jak robi to cały zespół - dodał po chwili.

Angielscy piłkarze są ze swoim trenerem, ale nawet mimo tego nie możemy wykluczyć, że niedługo Southgate rozstanie się z "Synami Albionu". Jego kontrakt obowiązuje końca tego roku i nie jest powiedziane, że zostanie przedłużony.

Typowanie
Anglia
Typowanie zakończone
Słowenia
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...

Czytaj też: Warta Poznań wybrała nowego trenera. To on zastąpi Dawida Szulczka Klimala odpalony przez Śląsk

Źródło artykułu: WP SportoweFakty