Wyjątkowy moment. Ta bramka zapisała się w historii mistrzostw Europy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: bramka na 2:1 dla reprezentacji Austrii
Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: bramka na 2:1 dla reprezentacji Austrii

Mecz Holandii z Austrią (2:3) dostarczył kibicom wielu emocji. Jedna z bramek, która padła w tym spotkaniu, będzie miała wyjątkowe miejsce w historii mistrzostw Europy.

Rywalizacja Holendrów z Austriakami obfitowała w wiele goli. Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Ralfa Rangnicka, którzy objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Donyella Malena. Na odpowiedź reprezentacji Holandii trzeba było czekać do drugiej połowy zmagań.

Autorem wyrównującej bramki był Cody Gakpo. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Romano Schmid i tym samym zapisał się w historii mistrzostw Europy. Było to 900. trafienie w historii tych rozgrywek.

Kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry na tablicy wyników ponownie widniał remis, ponieważ do siatki trafił Memphis Depay. Reprezentacja Austrii zadała jednak jeszcze jeden, tym razem już decydujący, cios.

Zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie D zapewnił jej Marcel Sabitzer. Na drugiej lokacie tę fazę Euro 2024 zakończyła Francja z dorobkiem pięciu punktów.

Awans wywalczyli również Holendrzy, którzy w trzech meczach zdobyli cztery oczka, a ten dorobek zapewnił im trzecią pozycję w grupie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty