Copa America. Wenezuela już pewna. Problemy Meksyku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Abedin Taherkenareh / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Meksyku
PAP/EPA / Abedin Taherkenareh / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Meksyku

W Copa America za nami 2. kolejka w grupie B. Drugie zwycięstwo odniosła reprezentacja Wenezueli, która pokonała Meksyk. W drugim spotkaniu po trzy punkty sięgnął Ekwador.

To duża niespodzianka. Podczas Copa America 2024 nie do zatrzymania jest reprezentacja Wenezueli. W drugim spotkaniu turnieju zespół odniósł drugie zwycięstwo.

Po wygranej nad Ekwadorem 2:1, Wenezuela niespodziewanie pokonała Meksyk. W potyczce padł tylko jeden gol. Dziewięć minut po przerwie sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Jose Salomon Rondon.

Szanse na wyjście z grupy nie ma już reprezentacja Jamajki. W potyczce padły cztery gole. Od 13. minuty prowadził Ekwador, kiedy do własnej bramki trafił Kasey Palmer. W doliczonym czasie premierowej odsłony wynik podwyższył Kendry Paez, który wykorzystał rzut karny.

W 2. części Michail Antonio zdobył kontaktowego gola, ale ostatnie słowo należało do reprezentacji Ekwadoru. Na 3:1 trafił w doliczonym czasie Alan Minda.

W tabeli grupy B Wenezuela ma 6 punktów i jest pewna fazy pucharowej. Meksyk i Ekwador mają po trzy punkty i między sobą rozstrzygną kwestię awansu. Jamajka może powalczyć o uratowanie honoru.

Grupa B, 2. kolejka:

Ekwador - Jamajka 3:1 (2:0) 1:0 - Kasey Palmer (sam.) 13' 2:0 - Kendry Paez (k.) 45+4' 2:1 - Michail Antonio 54' 3:1 - Alan Minda 90+1'

Wenezuela - Meksyk 1:0 (0:0) 1:0 - Salomon Rondon (k.) 54'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty