Messi bohaterem Argentyny. Pierwsza przegrana Brazylii i fatalna kontuzja Neymara

W nocy z wtorku na środę rozegrano 4. kolejkę eliminacji mistrzostw świata 2026 w Ameryce Południowej. Kolejne zwycięstwo odniosła Argentyna. Brazylia przegrała za to z Urugwajem, a bardzo poważnej kontuzji doznał Neymar.

Tomasz Galiński
Neymar ze łzami w oczach opuszcza boisko w meczu Urugwaj - Brazylia Getty Images / Guillermo Legaria / Na zdjęciu: Neymar ze łzami w oczach opuszcza boisko w meczu Urugwaj - Brazylia
Neymar opuszczał boisko na noszach i ze łzami w oczach w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wyglądało to bardzo poważnie, Brazylijczyk walczył o piłkę z rywalem, źle stanął i nagle runął na ziemię.

Jeszcze w trakcie meczu były gwiazdor m.in. Barcelony i PSG udał się na badania do szpitala. Pierwsze diagnozy mówiły o kontuzji kolana.

Chwilę wcześniej Canarhinos stracili gola w meczu z Urugwajem. Po kapitalnej akcji Maximiliano Araujo na lewym skrzydle bramkę po strzale głową zdobył Darwin Nunez.

Ten sam zawodnik asystował przy golu De La Cruza. Już upadał, praktycznie leżał, a mimo to zdołał zagrać piłkę z linii końcowej. Brazylia zaprezentowała się kiepsko. Poza jednym strzałem Rodrygo w poprzeczkę z rzutu wolnego trudno zwrócić uwagę na cokolwiek. To pierwsza wygrana Urugwaju z Brazylią od 22 lat.

W pozostałych meczach Wenezuela efektownie ograła Chile 3:0, Paragwaj pokonał najsłabszą w eliminacjach Boliwię 1:0, a Ekwador bezbramkowo zremisował z Kolumbią.

Na zakończenie odbyło się spotkanie Peru - Argentyna. Było dość dziwne, bo przewagę mieli gospodarze, którzy wciąż nie strzelili gola w eliminacjach. Mimo to sprawiali lepsze wrażenie w starciu z mistrzami świata. Ale - zabrakło konkretów. Co innego Argentyna, która po jednym z kontrataków objęła prowadzenie, a bramkę zdobył wracający do wyjściowego składu po kontuzji Lionel Messi. Po dziesięciu minutach goście byli już w bardzo komfortowej sytuacji, bo kolejny raz magicznie dotknął piłkę Messi i zaskoczył peruwiańskiego bramkarza płaskim uderzeniem przy bliższym słupku.

Po przerwie Messi przez chwilę cieszył się z hat-tricka, lecz sędzia po obejrzeniu powtórek nie uznał tego gola ze względu na spalonego. Mecz toczył się w znacznie wolniejszym tempie, Peru nie było już tak aktywne w ofensywie, a Argentyna skupiła się przede wszystkim na spokojnej grze.