Klasa, co zrobił Ronaldo po meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo.
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo.

W środowy wieczór zakończyła się faza grupowa Euro 2024. Jednym z dwóch ostatnich meczów było starcie Portugalii z Gruzją. Mecz zakończył się wynikiem 0:2. Po spotkaniu Cristiano Ronaldo, mimo frustracji, wykonał wyjątkowy gest.

Losowanie grup na Euro 2024 potoczyło się niezwykle dobrze dla reprezentacji Portugalii. Cristiano Ronaldo i spółka trafili do ostatniej z grup - F wraz z Turcją, Gruzją i Czechami. Bez wątpienia murowanym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli byli właśnie podopieczni Roberto Martineza.

Portugalczycy awans z pierwszego miejsca zagwarantowali sobie już po dwóch spotkaniach. W nich pokonali Czechy (2:1) i Turcję (3:0). Tym samym ostatni mecz był dla nich tylko formalnością, jednak dla Gruzji znaczył on coś więcej.

Aby wyjść z grupy Gruzja musiała wygrać to spotkanie i to najlepiej większym stosunkiem bramek niż 1:0. Gruzini rozpoczęli mecz bardzo agresywnie i zdecydowanie. To zaowocowało strzelonym golem już w drugiej minucie, a jego autorem został młody gwiazdor Chwicza Kwaracchelia. W drugiej połowie wynik na 2:0 ustalił Georges Mikautadze i tym samym Gruzja z trzeciego miejsca znalazła się w 1/8 finału.

Ostatnie spotkanie fazy grupowej nie układało się najlepiej dla Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii nie był tak widoczny, nie stwarzał wielu sytuacji bramkowych oraz nie oddawał strzałów. Dodatkowo otrzymał żółtą kartkę za protesty odnośnie nie przyznania rzutu karnego. Nic więc dziwnego, że został zmieniony już w 66. minucie, a jego miejsce zajął Goncalo Ramos.

39-latek był strasznie sfrustrowany tym wieczorem. Jednak po spotkaniu dotrzymał słowa, które dał Chwiczy Kwaracchelii i w szatniach spotkał się z Gruzinem, zamienił z nim kilka słów i dał swoją meczową koszulkę. To dla 23-letniego gwiazdora Napoli duże wyróżnienie.

- Przed meczem życzył mi sukcesów. Nigdy bym nie pomyślał, że przyjdzie i porozmawia ze mną. To świetny zawodnik i wspaniała osoba. Jest wspaniałą osobowością zarówno w piłce nożnej, jak i poza nią. Mam do niego ogromny szacunek, jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Kiedy przychodzi porozmawiać z tobą przed meczem, to jest niesamowite uczucie - powiedział Chwicza Kwaracchelia cytowany przez mirror.co.uk.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty